Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5439
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzież chce tańszych biletów

Czwartek, 4 grudnia 2008, 13:07
Aktualizacja: Piątek, 5 grudnia 2008, 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzież chce tańszych biletów
Fot. Archiwum
Jelenia Góra dołączyła do miast, w których młodzi ludzie prowadzą akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ulgowych przejazdach w transporcie zbiorowym – poinformował nas Oliwer Kubicki, prezes Stowarzyszenia Stop Korupcji.

– Naszym postulatem jest przywrócenie 49 proc. ulgi dla uczniów i studentów na przejazdy komunikacją publiczną (w szczególności kolejową) – mówi O. Kubicki. – Projekt został przygotowany przez obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej, który rozpoczął akcję zbierania 100 tysięcy podpisów popierających nowelizację ustawy o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

Pomysłodawcy liczą na wsparcie samorządów studenckich, organizacji młodzieżowych, a przede wszystkim obecnego rządu i partii opozycyjnych. Akcja jest prowadzona w ponad 30 miastach, przy zaangażowaniu wielu organizacji i setek wolontariuszy.

– Jako przedstawiciel Młodych Konserwatystów RP będę koordynował zbieranie podpisów w naszym mieście i okolicach. Planujemy działania w szkołach, na uczelniach i środkach transportu publicznego – zapowiada Oliwer Kubicki.

Zainteresowani mogą wchodzić na ogólnopolską stronę akcji www.ulgadlastudentow.pl oraz www.ok-jg.pl, gdzie będą zamieszczane informacje o postępach przedsięwzięcia. – Chętnych do pomocy zachęcam też do bezpośredniego kontaktu ze mną pod nr. 607-625-801 – apeluje koordynator akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group