Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11306
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzież chce tańszych biletów

Czwartek, 4 grudnia 2008, 13:07
Aktualizacja: Piątek, 5 grudnia 2008, 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzież chce tańszych biletów
Fot. Archiwum
Jelenia Góra dołączyła do miast, w których młodzi ludzie prowadzą akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ulgowych przejazdach w transporcie zbiorowym – poinformował nas Oliwer Kubicki, prezes Stowarzyszenia Stop Korupcji.

– Naszym postulatem jest przywrócenie 49 proc. ulgi dla uczniów i studentów na przejazdy komunikacją publiczną (w szczególności kolejową) – mówi O. Kubicki. – Projekt został przygotowany przez obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej, który rozpoczął akcję zbierania 100 tysięcy podpisów popierających nowelizację ustawy o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

Pomysłodawcy liczą na wsparcie samorządów studenckich, organizacji młodzieżowych, a przede wszystkim obecnego rządu i partii opozycyjnych. Akcja jest prowadzona w ponad 30 miastach, przy zaangażowaniu wielu organizacji i setek wolontariuszy.

– Jako przedstawiciel Młodych Konserwatystów RP będę koordynował zbieranie podpisów w naszym mieście i okolicach. Planujemy działania w szkołach, na uczelniach i środkach transportu publicznego – zapowiada Oliwer Kubicki.

Zainteresowani mogą wchodzić na ogólnopolską stronę akcji www.ulgadlastudentow.pl oraz www.ok-jg.pl, gdzie będą zamieszczane informacje o postępach przedsięwzięcia. – Chętnych do pomocy zachęcam też do bezpośredniego kontaktu ze mną pod nr. 607-625-801 – apeluje koordynator akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
267
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group