Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2372
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi z PIS–u chcą wiaduktu im. rtm. Pileckiego

Sobota, 3 marca 2018, 8:39
Aktualizacja: Niedziela, 4 marca 2018, 5:56
Autor: Forum Młodych PIS
Jelenia Góra: Młodzi z PIS–u chcą wiaduktu im. rtm. Pileckiego
Fot. Użyczone
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele jeleniogórskiego Forum Młodych PiS złożyli do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry pismo, w którym przedstawiają pomysł, aby wiaduktowi znajdującemu się w węźle Grabarów nadano imię Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Pomysłodawcą inicjatywy jest przewodniczący Aleksander Jawor, który mówi: Jestem patriotą i ważne jest dla mnie, aby pamięć o polskich bohaterach była żywa, aby budowana była świadomość patriotyczna społeczeństwa. Wiadukt w Grabarowie jest jednym z największych, a zarazem najważniejszych obiektów jeleniogórskiej infrastruktury. Uważam, że jest to miejsce godne upamiętnienia tak wielkiej postaci, jaką był Rotmistrz Witold Pilecki. W wielu miastach w Polsce nazywanie ulic, czy mostów imionami bohaterów jest powszechne. Jelenia Góra również może upamiętniać polskich Bohaterów. Nadanie wiaduktowi imienia Rotmistrza Pileckiego byłoby również pięknym akcentem patriotycznym na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ponadto w godzinach popołudniowych 1 marca młodzi patrioci rozdawali ulotki przypominające o tym święcie. Jest to kolejna inicjatywa patriotyczna zorganizowana przez Forum Młodych PiS. O tym, jak ważne w naszym codziennym życiu jest przypominanie o historii mówi wiceprzewodnicząca Forum Młodych Karolina Dudzik: Żołnierze Wyklęci powinni być dla nas autorytetami, a na podstawie historii możemy wyciągać wnioski, które będą dla nas cennymi wskazówkami, jak postępować."

Cieszy fakt, że 1 marca już na stałe zagościł w świadomości Polaków i traktowany jest jako jedno z najważniejszych świąt państwowych. Ponadto poprzez takie inicjatywy wzrasta patriotyzm społeczeństwa i należy doceniać, że nie jest on obcy młodym osobom, również w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (113) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group