Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13188
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi wirtuozi z pałeczkami

Sobota, 20 grudnia 2008, 8:53
Aktualizacja: Niedziela, 21 grudnia 2008, 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzi wirtuozi z pałeczkami
Fot. TEJO
Było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmie zagrać przy uczniach klasy perkusji Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im, Moniuszki w Jeleniej Górze, którzy wczoraj zauroczyli słuchaczy koncertem na ksylofonach i innych instrumentach perkusyjnych.

Skojarzenie z Mickiewiczowskim Jankielem jest dość luźne, bo jego „cymbały” wbrew pozorom, miały niewiele wspólnego z ksylofonami, wibrofonami i metalofonami, na których wczoraj „szaleli” jeleniogórscy uczniowie wyczarowując z nich dźwięki godne wirtuozów. W każdym razie poziom gry, której można było posłuchać w namiocie Kiermaszu Świątecznego, był przedni.

Wszystko dzięki Grzegorzowi Szymańskiemu, nauczycielowi i opiekunowi klasy perkusji, która z piwniczki budynku PSM, gdzie się mieści, ma szansę wybić się na wyżyny sceny muzycznej. Grupa w składzie: Patrycja Wagner, Dominik Stankiewicz, Wojciech Gąsowski i Mateusz Popis, zagrała – przy fortepianowym akompaniamencie Joanny Chek, rozmaite utwory, w tym słynne fragmenty z dyskografii Jeana Michela Jarre’a.

Koncertowi przysłuchiwała się grupa kolegów i rodziny muzyków. Gorącym oklaskom nie było końca. Grupa zdecydowanie zasługuje na znacznie szersze audytorium. Szkoda też, że wieści o koncercie nie rozpowszechniono wcześniej, a wielu jeleniogórzan wysłuchało go przez przypadek. Mamy nadzieję, że występ jeleniogórskich uczniów będzie powtórzony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
433
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group