Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7672
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi tworzyli w szkle. Trzeba to zobaczyć!

Piątek, 21 czerwca 2013, 8:00
Aktualizacja: Sobota, 22 czerwca 2013, 8:33
Autor: Org/Red
Jelenia Góra: Młodzi tworzyli w szkle. Trzeba to zobaczyć!
Fot. BWA
Ciekawe formy szklane są efektem warsztatów pt. Znak–I–Znak, które prowadziła Agnieszka Ślipko–Strzałkowska z grupą młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych oraz z Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze. Efekty można będzie zobaczyć 25 czerwca o godz. 15.00 w jeleniogórskiej Galerii BWA.

Warsztaty, które odbyły się w dniach 27 - 29 maja w pracowni szkła artystycznego, użytkowego oraz witrażu Innoglass w Cieplicach, były poświęcone projektowaniu i realizacji przedmiotów użytkowo-dekoracyjnych w technice fusingu.

Technika ta daje możliwość swobodnego kształtowania szkła w sposób rzeźbiarski, malarski czy graficzny. Umożliwia gięcie, barwienie, stapianie ze sobą szkła kompatybilnego, nadawanie pożądanej faktury.

Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem doświadczonego instruktora zrealizowali według własnego pomysłu szklane reliefy, dekory i przedmioty użytkowe (patery, misy, czy ramy do luster).

Warsztaty odbyły się w ramach projektu Nie Lada Sztuka. Dofinansowano je ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group