Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6083
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legnica: Młodzi tenisiści z sukcesami w Kubot Kids Cup

Niedziela, 29 września 2013, 19:34
Aktualizacja: 19:44
Autor: Przemo
Legnica: Młodzi tenisiści z sukcesami w Kubot Kids Cup
Fot. użyczone
Przed tygodniem, na kortach Sinet Klub w Legnicy odbył się ogólnopolski turniej Kubot Kids Cup. To największe mini tenisowe wydarzenie sezonu zakończone turniejem Masters.

Kubot Kids Cup to cykl 5 turniejów Tenis 10 dla dzieci. Całą edycję patronatem objął Łukasz Kubot. Zawody odbywały się w 4 kategoriach wiekowych. Do kategorii niebieskiej (do 7 lat) zakwalifikował się z 1. miejsca Kornel Kolek, a do kategorii zielonej (do 10 lat) z 4. miejsca zakwalifikowała się Zuzanna Jeschke. Po dobrych grach tak Kornel, jak i Zuzanna wyszli ze swoich grup kwalifikując się do półfinałów. Po udanej walce Kornel zakwalifikował się do finałów, zaś Zuzia po zaciętym meczu musiała uznać wyższość swej rywalki. W pojedynku o trzecie miejsce Zuzia zwyciężyła i tym samym znalazła się na podium. W finale chłopców Kornel Kolek przegrał swój mecz i zajął drugie miejsce.

Należy podkreślić również to, że Kornel Kolek uczęszczający do SP nr 2 w Jeleniej Górze w klasyfikacji generalnej z najwyższą liczbą punktów zajął 1. miejsce w całym cyklu turnieju grupy niebieskiej. Zuzia Jeschke jest uczennicą SP nr 6.

Zawody odbywały się w miłej atmosferze, a organizatorzy zapewnili obiad dla każdego zawodnika. Nagrody wręczała osobiście mama Łukasza Kubota, która swoim serdecznym uściskiem gratulowała nawet tym zawodnikom, którym nie udało się zdobyć dobrego miejsca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group