• Czwartek, 24 października 2019
  • Godz. 1:24
  • Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
  • Czytających: 5229
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Młodzi ruszyli sprzątać świat

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 września 2013, 8:30
Aktualizacja: 8:34
Autor: Manu
Fot. BM
Wczoraj (20 września) dzieci i młodzież z jeleniogórskich placówek oświatowych sprzątali okolice swoich szkół. Tym samym włączyli się w międzynarodową akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2013”, prowadzoną po raz 20. pod hasłem przewodnim „Odkrywamy czystą Polskę”.

Tradycyjnie już, w trzecim tygodniu września, Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” i Fundacja „Nasza Ziemia” włączyły się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.

W tegorocznej kampanii udział wzięły m.in. dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze. – Poradzimy sobie z problemem odpadów tylko wtedy, kiedy będziemy świadomi, jak wiele zależy od nas. Już zmieniły się zasady odbierania śmieci z naszych domów i będziemy mogli pożegnać dzikie wysypiska – powiedziała Ewa Majda, wychowawczyni klasy pierwszej.

Po wcześniejszym odebraniu worków i rękawic, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na rozdysponowane tereny. Dzieci porządkowały głównie tereny wokół szkoły, plac zabaw i boisko. - Każdy z nas musi być świadomy, że opłaca się przede wszystkim śmiecić mniej, ale też segregować odpady i odzyskiwać z nich surowce wtórne. Dzięki takim działaniom jak „Sprzątanie świata” staje się to łatwiejsze – podkreśla Małgorzata Nowak, wychowawczyni klasy drugiej i nauczycielka przyrody.

Wielkie zaangażowanie w „Sprzątanie świata” nie zwalnia nas jednak z obowiązku dbania o stan środowiska naturalnego w ciągu całego roku. O Ziemię – o powietrze, wodę, glebę, zasoby naturalne, zwierzęta i rośliny trzeba i warto dbać każdego dnia i w każdy sposób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 21-09-2013 9:54
Brawo dla Pani Ewy. Zawsze jest bardzo zaangażowana,Na prawdę nauczyciel z prawdziwego zdarzenia .
~### 21-09-2013 10:24
Może tak zagonić tych co biorą posiłki z Piotra Skargi a potem sprzedają za nalewkę a nie gonić dzieci a segregacja firma Simeko do dzisiaj nie daje worków na segregacje jak MPGK.więc do jednego pojemnika sypie się
Piipi Jelonkowa 21-09-2013 14:55
~ Kochani ! ..dzięki Wam jestem dumna,że mieszkam w Jelonce ! ~ Wiecie ? .. bociany,jaskółki już odleciały do Ciepłych Krajów,ale wrócą .. do zadbanej przez Was .. zieleni !
~ 22-09-2013 0:55
ona jest Ok. tu wpisuje, całkiem ok! Tyle z mojej strony;-)
~ars 23-09-2013 8:18
Brawo wszystkie Dzieci i gratulacje Nauczyciele!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group