Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11361
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi ruszyli sprzątać świat

Sobota, 21 września 2013, 8:30
Aktualizacja: 8:34
Autor: Manu
Jelenia Góra: Młodzi ruszyli sprzątać świat
Fot. BM
Wczoraj (20 września) dzieci i młodzież z jeleniogórskich placówek oświatowych sprzątali okolice swoich szkół. Tym samym włączyli się w międzynarodową akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2013”, prowadzoną po raz 20. pod hasłem przewodnim „Odkrywamy czystą Polskę”.

Tradycyjnie już, w trzecim tygodniu września, Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” i Fundacja „Nasza Ziemia” włączyły się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.

W tegorocznej kampanii udział wzięły m.in. dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze. – Poradzimy sobie z problemem odpadów tylko wtedy, kiedy będziemy świadomi, jak wiele zależy od nas. Już zmieniły się zasady odbierania śmieci z naszych domów i będziemy mogli pożegnać dzikie wysypiska – powiedziała Ewa Majda, wychowawczyni klasy pierwszej.

Po wcześniejszym odebraniu worków i rękawic, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na rozdysponowane tereny. Dzieci porządkowały głównie tereny wokół szkoły, plac zabaw i boisko. - Każdy z nas musi być świadomy, że opłaca się przede wszystkim śmiecić mniej, ale też segregować odpady i odzyskiwać z nich surowce wtórne. Dzięki takim działaniom jak „Sprzątanie świata” staje się to łatwiejsze – podkreśla Małgorzata Nowak, wychowawczyni klasy drugiej i nauczycielka przyrody.

Wielkie zaangażowanie w „Sprzątanie świata” nie zwalnia nas jednak z obowiązku dbania o stan środowiska naturalnego w ciągu całego roku. O Ziemię – o powietrze, wodę, glebę, zasoby naturalne, zwierzęta i rośliny trzeba i warto dbać każdego dnia i w każdy sposób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
262
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group