Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7404
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi przyjaciele zwierząt i środowiska

Czwartek, 26 listopada 2009, 12:52
Aktualizacja: 12:53
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Młodzi przyjaciele zwierząt i środowiska
Fot. rylit
Deszcz nagród spadł na laureatów konkursów literackiego i plastycznego zorganizowanego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dla uczniów szkół jeleniogórskich.

Konkursy były wspierane przez opiekunów szkolnych i Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek”. Tu wczoraj odbyło się wręczenie nagród książkowych dla dzieci wyróżnionych za swoje prace i szkolnych kalendarzy ekologicznych dla wszystkich uczestników konkursu.

Do sali MDK, gdzie wyeksponowane zostały prace dzieci biorące udział w konkursie, przybyła liczna gromada młodych twórców wraz z rodzicami i nauczycielami. Nagrody książkowe i torby z herbem Jeleniej Góry wręczali Anna Ragiel, zastępca przewodniczącego rady miasta oraz Danuta Sitek, dyrektorka MDK „Jelonek”.

W konkursie, którego hasłem była promocja wśród jeleniogórskich dzieci i młodzieży postaw opiekuńczych w stosunku do zwierząt najwyżej oceniono prace: Antoniny Olszewskiej, Natalii Nastuli, Szymona Krasuckiego.
W konkursie plastycznym „Zostań przyjacielem środowiska” najwyżej oceniono prace: Szymona Krasuckiego, Antoniny Olszewskiej, Aleksandry Łabońskiej.

– Konkursy nie miały na celu wzbudzić wśród dzieci elementu współzawodnictwa, a wyrobić w nich postawy miłośników zwierząt i ekologów – mówiła Anna Ragiel. – Dlatego przyznano łącznie równorzędnych 80 nagród, których część została już wręczona w Szkole Podstawowej nr 10. Konkursowe prace można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group