Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6027
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi programowali swoją przyszłość

Niedziela, 15 maja 2016, 10:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 maja 2016, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzi programowali swoją przyszłość
Fot. Przemek Kaczałko
Sobota (14.05) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze upłynęła pod znakiem prezentacji oferty szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz wyższych. Placówki z naszego miasta oraz z powiatu miały okazję pokazać, dlaczego to właśnie ich należy wybrać do dalszej edukacji.

Tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od kulinarnych przysmaków, przez doświadczenia chemiczne, techniczne, prace artystyczne, fryzjerstwo czy masaże. Były też stoiska ze zdrową żywnością, propagowano ideę sprawiedliwego handlu, a na scenie młodzież prezentowała swoje zdolności muzyczne i taneczne. Było też boisko do koszykówki ulicznej oraz badminton.

Ponadto uczniowie gimnazjum mieli do pokonania grę miejską – musieli znaleźć 12 punktów zlokalizowanych w centrum miasta, gdzie odpowiadali na pytania i na mecie mieli zameldować się jak najszybciej, z jak największą liczbą punktów.

Po raz pierwszy na imprezie pojawiły się gimnazja spoza stolicy Karkonoszy. - Uważamy, że gimnazjaliści tak Jeleniej Góry, jak i powiatu powinni mieć pełny przegląd – argumentował Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry. - Zależy nam na tym, żeby imprezą interesowali się uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych (od I - III) dlatego, że wybór kierunku kształcenia jest bardzo odpowiedzialnym wyborem, trzeba się przygotować, a to wymaga czasu – dodał P. Domagała.

Debiut zaliczyły też szkoły wyższe – Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

Była to druga edycja imprezy „Programuję swoją przyszłość JELENIA GÓRA... enter” i z pewnością nie ostatnia.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group