Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6468
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi o przedsiębiorczości

Czwartek, 22 lipca 2021, 6:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Młodzi o przedsiębiorczości
Fot. WAC
Wprowadzenie w życie założeń naszego programu sprawiłoby, że młodzi ludzie uczyliby się przedsiębiorczości nie tylko w teorii, ale także w praktyce od przedsiębiorców – tak o projekcie uchwały Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej pt. „Młoda Polska Przedsiębiorcza” mówił podczas wczorajszej (21.07) konferencji prasowej jej współautor, jeleniogórski poseł PMRP Kamil Gabriel Janic.

Projekt uchwały „Młoda Polska Przedsiębiorcza” był przedmiotem obrad sesji Parlamentu Młodych RP w czerwcu tego roku. Jak mówi K.G. Janic - zyskał wtedy poparcie przedstawicieli wszystkich partyjnych młodzieżówek, od lewicy do prawicy.

Wizja naszego projektu swoją genezę czerpie z inicjatywy edukacyjnej „Business at school” realizowanej już od ponad 20 lat przez firmę Boston Consulting Group - opowiada K.G. Janic. - Każdego roku w programie bierze udział ponad 1000 uczniów szkół średnich z 70 szkół w: Niemczech, Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. W polskich warunkach projekt mógłby być realizowany w ciągu jednego roku szkolnego. W pierwszym semestrze uczniowie pracując w kilkuosobowych grupach projektowych nawiązaliby współpracę z lokalnymi firmami partnerskimi i rozwinęli wiedzę teoretyczną w zakresie przedsiębiorczości. Drugi semestr byłby natomiast czasem opracowywania planu biznesowego przy pomocy swojego przewodnika (przedsiębiorcy). Następnie uczniowie przedstawialiby go komisji regionalnej, która decydowałaby o ich udziale w głównym przedsięwzięciu, jakim są targi ogólnopolskie. Zdajemy sobie sprawę, że aby nasz projekt wszedł w życie musi zdobyć poparcie „dorosłych” polityków. Dlatego jego założenia złożymy w biurach poselskich i senatorskich naszych jeleniogórskich parlamentarzystów.

O licznych plusach programu jest przekonany jego konsultant, na co dzień uczeń jednej ze szkół w Goerlitz Filip Zabłocki.

Uczniowie, korzystając z wiedzy i doświadczenia ekspertów biznesowych dowiedzą się, jak wygląda codzienna rzeczywistość w dużych i małych firmach, poznają zasady funkcjonowania biznesu i pogłębią wiedzę na tematy pokrewne - mówi F. Zabłocki. - Ponadto poćwiczą tzw. umiejętności miękkie – pracę w zespole, inicjatywę własną, komunikację, zarządzanie czasem. Przedsiębiorcy będą mogli znaleźć potencjalnych przyszłych współpracowników oraz odnieść korzyści marketingowe ze względu na współpracę z młodzieżą oraz udział w targach ogólnopolskich - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

16
36%
Cieszy
14
31%
Hahaha
3
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
11
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group