Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 7995
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi nie doczekali się skateparku i sami go zbudowali

Poniedziałek, 7 maja 2012, 8:40
Aktualizacja: Wtorek, 8 maja 2012, 12:13
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Młodzi nie doczekali się skateparku i sami go zbudowali
Fot. Agrafka
Prezydent miasta obiecywał jeleniogórskiej młodzieży park rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Jego budowa przy ul. Lubańskiej miała się zacząć na wiosnę tego roku. A parku, jak nie było, tak nie ma. – Nie wierzę już w obietnice władzy – mówi Patryk z Cieplic. Dlatego on i inni skateowcy wzięli sprawę we własne ręce i sami zrobili sobie miejsce do treningów przy Strzeleckiej Górze w Cieplicach.

Mam swoją pasję, którą jest wyczynowa jazda na bmx-ie i chcę móc trenować. Czasami wraz z kolegami jeździmy do Czech, bo tam na każdej wiosce mają profesjonalne place do treningów – mówi Patryk, rowerzysta z Cieplic. - Część z nich jest przystosowana do jazdy w zimie. Jednak małolaty nie mają takiej możliwości, by pojechać sobie do innego miasta na trening, a nasze władze nie dają możliwości, by rozwijać ten rodzaj sportu, dlatego też sami wybudowaliśmy sobie, na terenach należących prawdopodobnie do miasta, plac treningowy - opowiada. - Usypaliśmy skocznie i tzw. hopki z trawy oraz ubitej ziemi, o różnych wysokościach i nachyleniach.

Mimo, że nikomu nie szkodzimy, motocykliści i jeżdżący na quadach niszczą naszą pracę. Ale my się nie poddajemy, bo wolimy trenować, niż siedzieć na ławce – podkreśla Patryk, który ma już na swoim koncie zwycięstwa w zawodach rowerowych, organizowanych w Polsce. Uczestniczył także w zagranicznych turniejach. Twierdzi, że gdyby istniał w Jeleniej Górze profesjonalny skatepark, na którym mógłby trenować, miałby dużo lepsze osiągnięcia.

- Mam dzisiaj wolne dlatego też przyszedłem wybudować mniejszą hopkę, bo akurat na tym placu są same duże, dla osób, które już długo skaczą na rowerach. Sami uprzątnęliśmy teren ze śmieci i szkła, żeby było bezpiecznie. Wcześniej była tu tylko jedna hopka, teraz dobudowaliśmy więcej. Uważam, że taka inicjatywa grupy zapaleńców jest dobrym pomysłem, bo uczymy się współpracy i organizacji – opowiada 13-letni Rysiek, mieszkaniec Cieplic. - Jeżdżę dopiero od półtora roku, ale sprawia mi to ogromną frajdę, uczę się nowych trików od starszych kolegów, którzy zainspirowali mnie do uprawiania tego sportu. Dużo osób w Cieplicach chce trenować skoki na bmx-ach i rozwijać swoją technikę skoków, a nie ma profesjonalnego miejsca, gdzie mogli by to robić – dodaje.
Młodzi nadal jednak czekają na profesjonalny skatepark. - Projekt jest od dawna, sami rowerzyści pomagali go zrobić – wytyka Patryk.

W budżecie miasta nie ma na to pieniędzy, ale jest nadzieja, że jednak się znajdą. - W pierwotnej wersji budżetu na 2012 r. Rada Miejska nie zapisała kwoty na skatepark. W ramach poprawek do budżetu na rok 2012 został przez władze Jeleniej Góry zgłoszony wniosek o przekazanie 200 tys. złotych z przeznaczeniem na skatepark. Jeśli Rada Miejska przyjmie tę korektę, będzie możliwe podjęcie dalszych działań tj. ogłaszanie przetargów na roboty, zamawianie sprzętu, itp. – poinformował Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group