Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6991
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi na bok – radni odwlekają decyzję

Wtorek, 27 maja 2008, 7:59
Aktualizacja: 10:53
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Młodzi na bok – radni odwlekają decyzję
Skate park przy ul. Złotniczej powstał dzięki inicjatywie młodzieży.
Fot. ROB
W naszym mieście nie będzie na razie młodzieżowej rady miejskiej. Miała być powołana kilka dni temu, ale dorośli radni bez wahania przełożyli te plany na kiedy indziej. – To nie fair – mówili licealiści.

– Mieliśmy sporo dobrych pomysłów – mówią uczniowie, którzy chcieliby zasiadać w takiej radzie.
Radni jednak potraktowali ich jak piąte koło u wozu. W programie sesji ukazał się projekt uchwały o powołaniu młodzieżowej rady, ale w trakcie obrad przewodniczący rady Hubert Papaj poprosił o zdjęcie go z porządku obrad. I tak się stało.

– Chcemy to zrobić porządnie – tłumaczy Hubert Papaj. – Przesłałem radnym projekt uchwały przed sesja, ale mieli kilka poprawek. Nie chciałem, by rozmowy o nich toczyły się na sesji w obecności młodzieży. Dlatego przeprosiłem tych licealistów, którzy przyszli.

Młodzieżowa rada to propozycja dla ludzi z różnych szkół ponadgimnazjalnych, którzy jeszcze się uczą, ale chcieliby coś zrobić w mieście. Młodzież mogłaby np. opiniować uchwały, które jej dotyczą. Na przykład, gdzie wybudować skate park czy też, na jakie imprezy kulturalne przeznaczyć więcej pieniędzy. Radni-licealiści składaliby ślubowanie, organizowali posiedzenia. Kadencja młodzieżowej rady trwałaby 2 lata.

– Obiecuję, ze jeszcze przed wakacjami podejmiemy stosowną uchwałę i rada powstanie najpóźniej we wrześniu – powiedział Hubert Papaj.
(ROB)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group