Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 2170
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi lotnicy z „Mechanika” nabrali wiatru w skrzydła

Środa, 13 lipca 2011, 7:45
Aktualizacja: Czwartek, 14 lipca 2011, 7:43
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Młodzi lotnicy z „Mechanika” nabrali wiatru w skrzydła
Fot. Agrafka
Uczniowie z klasy lotniczej z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” odbywają szkolenia na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego. Niektórzy latają już szybowcami samodzielnie.

We wrześniu 2010 r. w „Mechaniku” po raz pierwszy ruszyła klasa lotnicza, która jest jedyną na Dolnym Śląsku. Pierwsze klasy lotnicze w Polsce powstały w Poznaniu. Jest to świetny sposób aby przygotować młodzież nie tylko do pracy pilota, ale także do obsługi sprzętu lotniczego. W tym roku również odbywa się nabór do klasy o profilu lotniczym.

- Szkolenie praktyczne dla uczniów rozpoczęliśmy w połowie czerwca. Przygotowywali się od września na zajęciach teoretycznych m.in. z poznawania budowy szybowca, nawigacji, czy też mechaniki. W przeciągu tygodnia już wszyscy uczniowie będą latać szybowcem samodzielnie. Po tym szkoleniu uczniowie uzyskają uprawnienie III klasy – powiedział Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Jacek Musiał jest instruktorem i nauczycielem przedmiotu: „Człowiek, ograniczenia i możliwości”, na którym uczy jak należy zachować się w powietrzu podczas lotu. Jako jedna z czterech kursantek samodzielnie lata już Alicja Płoszańska.
- Wybrałam klasę lotniczą, ponieważ są przeprowadzane bardzo ciekawe zajęcia. Traktuję naukę tu również jako świetną przygodę. Nie wiem, czy zostanę w przyszłości pilotem, ale bardzo bym chciała, aby mój zawód związany był z lotnictwem. Siedzi gdzieś tam w we mnie taka chęć oderwania się od ziemi. W ubiegłym roku na obozie przygotowującym do klasy lotniczej po raz pierwszy latałam szybowcem i było to fascynujące doświadczenie – opowiada Alicja Płoszańska, z klasy lotniczej Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group