Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2891
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi jeleniogórzanie dbają o bezpieczeństwo

Czwartek, 20 marca 2014, 7:20
Aktualizacja: Piątek, 21 marca 2014, 7:25
Autor: Roksana Chadaj
Jelenia Góra: Młodzi jeleniogórzanie dbają o bezpieczeństwo
Fot. Roksana Chadaj
80 uczestników wzięło udział w miejskim etapie VIII edycji Konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”, który odbył się wczoraj (19.03.) w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2, w ramach Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży. Trzeba było wykazać się umiejętnościami zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wiedzą o bezpieczeństwie.

W konkursie startowały dzieci sześcioletnie, klasy I – III, I – VI (23 drużyny), młodzież z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (17. zawodników). Stacje z poszczególnymi zadaniami były rozmieszczone w Ratuszu, Galerii BWA, Książnicy Karkonoskiej i w Pasażu Grodzkim.

Wiktoria, Kinga i Kuba to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze. – To jest nasz trzeci udział w konkursie, przygotowujemy się cały rok, ciężko pracujemy, ale to i tak są najlepsze zajęcia. Uczymy się wielu nowych rzeczy. Bardzo nam się podoba – mówili nam wczoraj.

Laureaci trzech pierwszych miejsc awansowali do półfinału – Mistrzostw Euroregionu Nysa. Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostały: w grupie zespołów reprezentujących „zerówki” - zwyciężyło Przedszkole Miejskiej nr 27, w rywalizacji uczniów z klas I-III – najlepsza była drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w nr 11, w grupie klas IV-VI – Szkoła Podstawowa nr 11. Osobno rywalizowały gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W grupie gimnazjów zwyciężyła Magdalena Maniewska z ZS Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Barbara Barczyńska z ZSOiT.

- Należy szczególnie podkreślić zaangażowanie dzieci i nauczycieli, którzy od miesięcy przygotowywali się do tego wydarzenia. Z pewnością poziom wiedzy o bezpieczeństwie w Jeleniej Górze jest jednym z najwyższych w kraju, czego dowodzą wyniki jakie uzyskiwane są na poziomie wojewódzkim i krajowym. To efekt wspólnej płaszczyzny jaką udało się zbudować w mieście, grupującej tak wiele osób i instytucji, którym chce się chcieć coś zrobić. Dyskusje po mistrzostwach pozwalają na kolejne udoskonalenia organizacyjne w przyszłości. Należy jednak wspomnieć, iż ten konkurs to najbardziej wszechstronne przedsięwzięcie tego typu w Polsce. Wiemy, że cała ta praca wsparta dobrym klimatem w domach dla edukacji najmłodszych i młodzieży, ma sens. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, a dzieciom i nauczycielom za wkład pracy w efekt edukacyjny- mówi Maciej Gałęski z EU Nysa.

Przedsięwzięcie zorganizowali: Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.

Konkurs wspierało wiele instytucji, choćby GOPR, policja, WOPR, straż miejska, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i jeleniogórscy studenci oraz Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group