Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3649
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Młodzi i Wampir: dziś

Czwartek, 12 lipca 2018, 7:54
Aktualizacja: Piątek, 13 lipca 2018, 6:56
Autor: Organizator
Region: Młodzi i Wampir: dziś
Fot. Użyczone/Organizator
Czterdziestu młodych ludzi z pogranicza trzech państw spotkało się, by od 1 lipca przez dziesięć dni z pomocą profesjonalistów prowadzących warsztaty stworzyć show. Interpretacja opery Heinricha Marschnera „Wampir“ to jedyna w swoim rodzaju produkcja artystyczna wykorzystująca teatr, muzykę oraz sztukę akcji. Spotkaniu towarzyszy tournee. Już dzisiaj (12.07) o godz. 21.00 spektakl w Karpaczu.

Kołki osikowe, ukąszenia, czosnek, krew, dziewice i łowcy duchów to wszystko „atrybuty“ klasycznego wampiryzmu. Grupa młodych ludzi wyruszy na poszukiwania nie historycznych, ale współczesnych wampirów. Kierując się sercem nie znajdują jednak żadnych strasznych zjaw, ale napotykają elitarne grupy przywódców, społeczne kasty i na odwieczne życzenie bycia nieśmiertelnym. Wirtualny świat to nowoczesne sarkofagi wampirów, w których próbują się one schować, cmentarzyska będące zarazem placami zabaw. Nowi bogowie jak Zuckerberg, Gates, czy Jobs pociągają za sznurki w tym globalnym teatrze lalek.

Młodzi poszukiwacze stworzą swoją własną ocenę naszego społeczeństwa, którą przedstawią za pomocą języka teatru, performance i muzyki! Bohaterowie z projektu Lanterna futuri oraz orkiestry „Bez granic“ to wybrańcy, najbardziej ciekawi świata, którzy połączyli swe moce by przygotować dla nas niesamowity spektakl!

Program tournee:
12.07. godz. 21:00 Karpacz (PL) – ul. Konstytucji 3. Maja, Park przy Lipie Sądowej
13.07. godz. 20:30 Malá Skála (CZ) – Žlutá plovárna
21.08. godz. 18:00 Zittau (D) – Rynek główny

Informacje o projekcie Lanterna futuri – Art & Science: www.lanternafuturi.net

Partnerzy projektu: Hillersche Villa e.V. – Lanterna futuri, iQLANDIA o.p.s Liberec, TU Dresden – IHI Zittau, Dom Trzech Kultur Parada Niedamirów

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group