Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 4600
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi fighterzy powalczyli w Jeleniej Górze

Niedziela, 31 marca 2013, 0:39
Aktualizacja: 0:40
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Młodzi fighterzy powalczyli w Jeleniej Górze
Fot. użyczone
W sobotę 23 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Shidokan dla dzieci i Liga Sparingowa K1 dla młodzieży. W imprezie udział wzięły kluby z Żagania, Świętoszowa, Jawora, Wojcieszowa, Bolkowa, Żar, Szprotawy, Łasku Katowic, Zgorzelca, Shidokan z Jeleniej Góry oraz sekcja judo– Gwardia Jelenia Góra. W sumie w imprezie wystartowało ponad 130 uczestników.

W godzinach rannych turniej rozpoczęli najmłodsi zawodnicy, którzy rywalizowali w konkurencji sumo-grappling i bare knuckle karate (od 4 do 13 lat) z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Dla większości był to pierwszy występ w ringu i przy tak licznej publiczności. Najwięcej emocji wzbudziły pojedynki 4-5 latków, którzy wzrostem dosięgali jedynie do pierwszej liny. Każdy z uczestników otrzymał medal, dyplom, nagrodę oraz poczęstunek w postaci słodyczy. Trenerzy i współorganizatorzy otrzymali pamiątkowe upominki i podziękowania.

Wyniki jeleniogórskich zawodników, którzy zwyciężyli w poszczególnych kategoriach wagowych i wiekowych: Siofer Eryk III m-ce, Smolińska Nikola IV m-ce, Mizera Mateusz IV m-ce, Ines Gredes III m-ce, Natasza Marek I m-ce, Hubert Sztac II m-ce, Okoń Oskar I m-ce, Sokół Agata I m-ce, Kuliczkowski Eryk II m-ce, Molęda Krystian II m-ce, Gawlik Robert I m-ce, Pęczek Wiktor I m-ce, Zawadziłło Julia I m-ce, Biegus Radosław III m-ce, Szajkowski Kacper I m-ce, Omelko Kacper I m-ce, Sokół Kasper II m-ce, Korwin Adrian II m-ce, Grzesiak Michał III m-ce, Damaszko Hubert II m-ce, Gadecki Szymon IV m-ce, Gierdal Hugo I m-ce, Etienne Hubert II m-ce, Szymański Miron I m-ce, Etienne Mateusz III m-ce, Tyrpak Jakub II m-ce.

Kolejna taka impreza w naszym mieście zaplanowana jest na początku czerwca br – Bieg Samuraja.

W godzinach popołudniowych odbyły się walki sparingowe w formule K1 dla początkujących. Dla większości był to pierwszy występ w ringu. Pojedynki toczyły się na zasadach K1 Rules (2rundy x 2 min). Dla trenerów wynik walk był mniej znaczący, chodziło głownie o sprawdzenie swoich zawodników pod kątem technicznym, kondycyjnym oraz odporności na stres. Taka konfrontacja pozwoliła ocenić swoich fighterów pod kątem dalszych startów w turniejach ogólnopolskich.

Dla zaawansowanych zawodników był to dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski - K1 w Starachowicach, na których nas nie zabraknie. Ogólnopolski Turniej Shidokan odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta - Jelenia Góra oraz wsparciu: MOS-u Jelenia Góra, reklamy Bonio, firmy Dragon-Sports.

Już 7 kwietnia w Żarach kolejna Liga K1, w której wystąpią nasi zawodnicy, a w gali finałowej, gdzie odbędzie się 6 walk zawodowych (3 x 3 min) zadebiutuje podopieczny Mariusza Ligiżyńskiego - Mateusz Kaczmarczyk. Trzymamy kciuki za zwycięstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
123
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group