Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7615
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi duchem w akcji

Wtorek, 12 czerwca 2018, 6:24
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2018, 8:00
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Młodzi duchem w akcji
Fot. Przystań Twórcza
Warsztaty malowania kwiatu paproci, tańce w plenerze, spotkanie z „Nocą Świętojańską”, zabawy integracyjne – to część z atrakcji, w których ostatnio brały udział dzieci i seniorzy z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie. Finał projektu – „Magiczną moc Sobótki” już w najbliższą sobotę (16.06) o godz. 13.30 w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny.

Tancerze ćwiczyli choreografie „Tańców w Kręgu” oraz integrowali się poprzez dworskie zabawy ruchowe. Uczestnicy międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” byli fotografowani przez profesjonalną fotografkę Patrycję Stachów. Zdjęcia będą wyeksponowane na wystawie podczas finału projektu pod nazwą „Magiczna moc Sobótki” 16 czerwca 2018r. w Parku Zdrojowym.

Na kolejnym spotkaniu uczestnicy poznali „Szczyptę historii tańca na podstawie obrazów malarzy”, która tym razem dotyczyła Nocy Świętojańskiej i porównania tańców w kręgu w różnych epokach. Dzieci i seniorzy zwrócili uwagę na techniki przedstawiania ruchu w malarstwie i sami malowali siebie tańczących wokół kwiatu paproci. Każdy mały i duży tancerz przykleił obok życzenie, a następnie posypał swoją pracę „magicznym” brokatem, by życzenie wkrótce się spełniło. Uczestnicy warsztatów odbijali również swoje dłonie na pracach, a nawet wykonali z tych odbić kwiat paproci. Prace są wyeksponowane w Przystaniowej Galerii.

Podczas następnych „Tańców w Kręgu” międzypokoleniowa grupa wykorzystała piękną pogodę i zatańczyła na dworze przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze tańe z całego świata. Po krótkiej rozgrzewce i rozciąganiu w parach, dzieci wraz z seniorami z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” zatańczyli m.in. „Taniec Indian”, taniec w setach, „Taniec ognia”, a nawet „Tripping upstairs”. Do tańca dołączyły również dzieci ze szkoły. Warsztaty poprowadziła Agata Szmigrodzka. Z okazji Dnia Dziecka pani Maryla z Klubu Seniora podarowała dzieciom pyszne ciasteczka.

Międzypokoleniowe „Tańce w Kręgu” zagościły w Parku Norweskim. Klubowicze wraz z dziećmi pod okiem Agaty Szmigrodzkiej zatańczyli w plenerze oryginalne tańce w kręgu z różnych stron świata. Spacerowicze dołączali do gorących rytmów z Ameryki Północnej czy też Anglii. Tancerze rozdali okolicznym mieszkańcom barwne kwiaty, do których dołączone były zaproszenia na czerwcową imprezę taneczną – finał projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, który odbędzie się 16 czerwca w Parku Zdrojowym..

Spotkanie było również próbą przed finałem projektu „Młodzi Duchem w Akcji”, który jest realizowany i finansowany z programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group