Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9872
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Młodzi Duchem” poznawali kultury i sztukę

Piątek, 30 marca 2018, 12:07
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: „Młodzi Duchem” poznawali kultury i sztukę
Fot. Przystań Twórcza
Chiny oczami Bartosza Lipińskiego, „Kocham świat za–żarcie” ze Stanisławem Dąbrowskim, „Osiem kobiet” Teatru Norwida oraz Ślady gminy żydowskiej w Jeleniej Górze z Ivo Łaborewiczem – to spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” (50+), które odbyły się w marcu. Zapraszamy na kwietniowe imprezy do Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wstęp jest wolny.

„Z nartami przez świat” - gościem Klubu Seniora na nowym cyklu pod nazwą „Spotkania przy okrągłym stoliku”, był podróżnik Bartosz Lipiński, który opowiedział o swoich podróżach do Chin, Australii oraz o pasji związanej z narciarstwem biegowym i zawodami m.in. w Europie. Pomysłodawcą spotkania był członek Klubu Seniora. Imprezy przyciągają również młodsze pokolenie, w spotkaniu uczestniczyła bowiem wnuczka członkini Klubu, która bierze udział w międzypokoleniowym projekcie „Młodzi Duchem w Akcji”.

Podróżnik Stanisław Dąbrowski był kolejnym gościem Klubu Seniora na „Spotkaniu przy okrągłym stoliku”. Opowiedział o potrawach z rożnych stron świata, stąd nazwa prelekcji „Kocham świat za-żarcie”. Zdradził klubowiczom tajemnice związane ze smakami i kuchnią: azjatycką, amerykańską oraz afrykańską. Pomysłodawczynią spotkania była członkini Klubu Seniora.

Spektakl „Osiem kobiet” w reżyserii znanego aktora Jerzego Bończaka w wykonaniu Teatru im. C.K. Norwida zachwycił Klub Seniora oryginalnym dowcipem i zaskakującymi zwrotami akcji. Jedna z tajemniczych „Ośmiu kobiet” – Iwona Lach, grająca teściową pana domu, będzie gościem na „Spotkaniu przy okrągłym stoliku” w Klubie Seniora już 18.04.2018r. o godz. 16.00.

O „Śladach gminy żydowskiej w Jeleniej Górze” oraz ciekawej historii mieszkańców wyznania mojżeszowego opowiedział Ivo Łaborewicz z Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze, na podstawie dawnych fotografii i dokumentów. Seniorzy mogli zobaczyć jak wyglądała niegdyś synagoga wybudowana w centrum miasta, czy też dostrzec zdobienia na budynkach, które przetrwały do dziś, wskazujące na żydowskie pochodzenie ówczesnych właścicieli.

Zapraszamy na spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w kwietniu 2018r.:
- 04.04.2018 r. o godz. 16.00 - „Rowerowe i motorowerowe podróże po Europie Bolesława i Mieczysława Osipików”. Wstęp wolny
Z rowerami przez Europę podróżują dwaj bracia bliźniacy Bolesław i Mieczysław Osipikowie promując Jelenią Górę oraz aktywny sposób spędzania czasu. Podczas „Spotkania przy okrągłym stoliku” opowiedzą Klubowiczom o swojej pasji i przygodach związanych z podróżami m.in. do Belgii, Holandii, Austrii, Słowacji, czy też Grecji. Siedziba Przystani Twórczej.
- 11.04.2018 r. o godz. 16.00 - Jedna z tajemniczych „Ośmiu kobiet”. Wstęp wolny
Wspaniała jeleniogórska aktorka Iwona Lach, która wcieliła się w oryginalną rolę teściowej pana domu w spektaklu „Osiem kobiet” Teatru Norwida, będzie gościem Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Podczas „Spotkania przy okrągłym stoliku” opowie o swojej twórczości i dorobku aktorskim. Siedziba Przystani Twórczej.
- 18.04.2018 r. o godz. 16.00 - „Wiosenne kwiaty z krepiny”. Wstęp wolny
Teresa Desput poprowadzi warsztaty artystyczne wykonywania „Wiosennych kwiatów w krepiny”, czyli włoskiej bibuły. Kwiaty posłużą do promocji czerwcowego finału projektu „Młodzi Duchem w Akcji”. Klubowicze wesprą w ten sposób projekt i pomogą naszej międzypokoleniowej grupie „Tańców w Kręgu” w jego realizacji. Siedziba Przystani Twórczej.
- 25.04.2018 o godz. 12.00 - Czar wodospadu Podgórnej i Kaskady Myi.
Wstęp wolny (bilety autobusowe we własnym zakresie).

Członkini Klubu Seniora Aleksandra Iwko zabierze klubowiczów na wycieczkę do Wodospadu Podgórnej w Przesiece, przy którym orzeźwiającej kąpieli zażywają „morsy”. Grupa obejrzy również Kaskady Myi, czyli ciąg kilku pięknych, małych wodospadów, znajdujących się na górskim potoku. Zbiórka o godz. 12.00 na pętli autobusowej autobusu nr 6 w Cieplicach (przystanek XX-Lecia Pętla), skąd autobusem nr 4 pojedziemy do Przesieki (wysiadamy na przystanku Przesieka Olimpia). Powrót o godz. 15.03 z przystanku Przesieka Olimpia. (Bilety autobusowe we własnym zakresie).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
534
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group