Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5834
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi dadzą radę w stolicy, u siebie nie mogą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 listopada 2008, 8:32
Aktualizacja: Czwartek, 6 listopada 2008, 7:50
Autor: KTL
Fot. TEJO
Czworo uczestników wrześniowych warsztatów „Daję radę” wraz z częścią organizatorów pojedzie dziś do Warszawy, na ogólnopolską konferencję w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży (2–9 listopada). Tymczasem w Jeleniej Górze wciąż nie została powołana młodzieżowa rada miasta.

Debata krajowa jest zwieńczeniem debat regionalnych, które miały miejsce w całej Polsce, również w jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Głównym celem tegorocznego Europejskiego Tygodnia Młodzieży jest dyskusja na temat przyszłych kierunków polityki młodzieżowej w Unii Europejskiej. Podobne spotkania odbywają się w innych krajach UE, a ich efektem będzie prezentacja rekomendacji wypracowanych przez grupy młodzieży podczas czeskiej i szwedzkiej prezydencji.

Spotkanie podzielone będzie na pięć paneli dyskusyjnych: bezrobocie i zatrudnienie młodych ludzi, wyrównywanie szans rozwoju młodzieży z mniejszymi szansami (w tym młodzieży ubogiej i wiejskiej), aktywne uczestnictwo młodzieży w życiu społeczności, edukacja (formalna i pozaformalna) oraz informacja młodzieżowa. W debacie, oprócz uczestników warsztatów regionalnych, udział wezmą eksperci – w tym delegacja z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tymczasem w Jeleniej Górze, wbrew obietnicom i zapowiedziom, radni wciąż nie zajęli się powołaniem młodzieżowej rady miasta, która miałaby być organem doradczym w sprawach tyczących młodych mieszkańców stolicy Karkonoszy.

– Rada miała powstać we wrześniu lub październiku. Mamy listopad, a prace nad powołaniem nowego organu nawet się nie rozpoczęły – napisał do nas Paweł Ćwiąkało, jeden z animatorów powstania młodzieżowej rady. – 15 listopada minie dokładnie rok od pierwszego spotkania grupy inicjatywnej w DODN. Projekt stworzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej miał potrwać kilka miesięcy, a do tej pory nie został sfinalizowany głównie z przeciągających się przyczyn formalnych. Wstyd! – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~:) 5-11-2008 9:35
Paweł coś mi się jednak wydaje, że MRM nie zostanie jednak powołana, bo pewnym osobom byłoby to po prostu nie na rękę. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, iż w najbliższym czasie nikt z decydentów tą sprawą się nie zajmie. Wracając do Europejskiego Tygodnia Młodzieży, to w Debacie Krajowej udział weźmie 100 osób, w tym aż 7 z Jeleniej Góry. Debata ma dać odpowiedż na pytanie w jakim kierunku powinna się rozwijać europejska i krajowa polityka młodzieżowa. Odpowiedź - na pewno w kierunku przeciwnym, niż to ma miejsca w naszym mieście.
~jelgór 5-11-2008 10:10
już dawno jest uchwalona uchwała o MRM, tylko czeka na wdrożenie w życie- ktoś z młodych aktywistów musi się zająć logistyką wyborczą do MRM- i prace nad tym trwają- problemu nie ma, paweł przesadza
~. 5-11-2008 16:03
I brawa dal Pawła :) Ja od zawsze wiedziałam że to zdolny chłopak jest ;)
~Sabath 5-11-2008 20:52
polityka to potrafi jednak zmieszać ;) moi znajomi tak politykują że już mam dość
~do Pawła 5-11-2008 22:51
Chłopie wykorzystaj okazję i wraz z kolegami udaj się 28 listopada do Hotelu MERCURE przy ul. Sudeckiej. Będzie tam konferencja nt: "NIEZWYKŁA SZANSA DLA ZWYKŁYCH LUDZI" Organizatorem tego będzie Urząd Marszałkowski Urzędu Dolnośląskiego - komponent regionalny Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki" w g 10 -15 i wygadaj się tam jak traktują młodych czyli WAS
~Arakis 6-11-2008 14:45
Problem z powołaniem MRM niedotyczy tylko Jeleniej Góry podobny mam u siebie na podwórku ale u Nas formalności trwają i trwają każda zmieniająca się władza ma na to inny pogląd i tak juz od ponad 6lat jest Ja niestety jestem sam w swojej walce ale trzymam kciuki za Pawła i jego kolegów może w końcu chociaż Wam się uda.
~braa075 7-11-2008 12:07
ty sie paweł zajmij studiami a nie parciem na szkiełko, tak jak w szkole. zresztą dobry śmiech był z Twojej poczuty :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group