Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9780
Zalogowanych: 56
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi dadzą radę w stolicy, u siebie nie mogą

Środa, 5 listopada 2008, 8:32
Aktualizacja: Czwartek, 6 listopada 2008, 7:50
Autor: KTL
JELENIA GÓRA: Młodzi dadzą radę w stolicy, u siebie nie mogą
Fot. TEJO
Czworo uczestników wrześniowych warsztatów „Daję radę” wraz z częścią organizatorów pojedzie dziś do Warszawy, na ogólnopolską konferencję w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży (2–9 listopada). Tymczasem w Jeleniej Górze wciąż nie została powołana młodzieżowa rada miasta.

Debata krajowa jest zwieńczeniem debat regionalnych, które miały miejsce w całej Polsce, również w jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Głównym celem tegorocznego Europejskiego Tygodnia Młodzieży jest dyskusja na temat przyszłych kierunków polityki młodzieżowej w Unii Europejskiej. Podobne spotkania odbywają się w innych krajach UE, a ich efektem będzie prezentacja rekomendacji wypracowanych przez grupy młodzieży podczas czeskiej i szwedzkiej prezydencji.

Spotkanie podzielone będzie na pięć paneli dyskusyjnych: bezrobocie i zatrudnienie młodych ludzi, wyrównywanie szans rozwoju młodzieży z mniejszymi szansami (w tym młodzieży ubogiej i wiejskiej), aktywne uczestnictwo młodzieży w życiu społeczności, edukacja (formalna i pozaformalna) oraz informacja młodzieżowa. W debacie, oprócz uczestników warsztatów regionalnych, udział wezmą eksperci – w tym delegacja z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tymczasem w Jeleniej Górze, wbrew obietnicom i zapowiedziom, radni wciąż nie zajęli się powołaniem młodzieżowej rady miasta, która miałaby być organem doradczym w sprawach tyczących młodych mieszkańców stolicy Karkonoszy.

– Rada miała powstać we wrześniu lub październiku. Mamy listopad, a prace nad powołaniem nowego organu nawet się nie rozpoczęły – napisał do nas Paweł Ćwiąkało, jeden z animatorów powstania młodzieżowej rady. – 15 listopada minie dokładnie rok od pierwszego spotkania grupy inicjatywnej w DODN. Projekt stworzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej miał potrwać kilka miesięcy, a do tej pory nie został sfinalizowany głównie z przeciągających się przyczyn formalnych. Wstyd! – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
924
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group