Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4683
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgorzelec: Młody złodziej katalizatorów

Niedziela, 12 września 2021, 9:56
Autor: WAC
Zgorzelec: Młody złodziej katalizatorów
Fot. policja
Mimo młodego wieku ma już sporo na sumieniu. Policjanci z wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 18-latka podejrzanego o liczne kradzieże katalizatorów. Usłyszał już sześć zarzutów.

Zgorzeleccy policjanci podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże katalizatorów. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze udowodnili młodemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego dziewięć takich przestępstw. Wartość strat pokrzywdzeni wycenili na kwotę niemal 15 000 zł. Grozi za to pięciu lat pozbawienia wolności.

Kradzieże katalizatorów to proceder, który dotyka zwłaszcza właścicieli starszych samochodów. Powodem jest stosunkowo łatwy dostęp do tego elementu i jego duża wartość. Wymontowanie tej części tłumika zajmuje przestępcom kilka minut, a zawarte w nim metale szlachetne sprawiają, że można to szybko sprzedać. Katalizatory nie mają żadnych oznaczeń, przez co są trudne do zidentyfikowania.

Twoja reakcja na artykuł?

10
56%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group