Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 3016
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młody teatr w natarciu

Wtorek, 5 czerwca 2007, 0:00
Autor: W. Wojciechowski
Jelenia Góra: Młody teatr w natarciu
Fot. Archiwum
Coraz większe sukcesy Grupy Teatralnej “Gzygzak” z jeleniogórskiego ODK-u oraz Pracowni Teatralnej "Odek".

Od pewnego czasu coraz bardziej daje o sobie znać młody jeleniogórski teatr. Nagrody, jakie zdobywają dwie młode grupy teatralne pod opieką Jacka Paruszyńskiego, na co dzień aktora Sceny Dramatu Jeleniogórskiego Teatru, napawają optymizmem.

Wszystko zaczęło się od młodszej Grupy Teatralnej “Gzygzak”, która spektaklem “Taka sobie historia”, pod koniec maja zdobyła Główną Nagrodę VII Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych.
Zbudowane z aktorskich etiud przedstawienie wyjechało po krótkim czasie na Dolnośląski Przegląd Form Teatralnych “F-ART” w Kłodzku i tutaj kolejny sukces. Młodzi aktorzy zdobyli I nagrodę.
Na szczególną uwagę zasługuje jednak udział w XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych “Dziatwa” w Łodzi, z którego grupa wróciła z II nagrodą.

Jeden z recenzentów napisał: “W teatrze “Gzygzak” wszystko jest w odpowiednich proporcjach i relacjach. Reżyser umiejętnie kieruje małymi aktorami w kwestiach formalnych, pokazując, jak można tworzyć teatr ambitny. Z połączenia szczerości wypowiedzi i profesjonalizmu wykonania rodzi się “prawdziwa historia”, której chce się po prostu słuchać.”

Z kolei starsza grupa z Pracowni Teatralnej “Odek” zdobyła w Jeleniogórskim Centrum Kultury na przeglądzie teatrów młodzieżowych “Arttime ” (wcześniej “Bombart” ) III nagrodę, Nagrodę Publiczności , a jeden z młodych aktorów Kacper Pilch dostał Indywidualną Nagrodę Aktorską.
Przypomnijmy, że Pracownia Teatralna “Odek ” pokazała na scenie głośny tekst Tomasza Mana pt. “111”.

Takie sukcesy budują i potwierdzają tezę, że w młodość warto i trzeba inwestować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group