Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6378
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młode talenty i Antek Smykiewicz – na gwiazdkę

Piątek, 2 grudnia 2016, 9:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 grudnia 2016, 15:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młode talenty i Antek Smykiewicz – na gwiazdkę
Fot. Przemek Kaczałko
Fundacja wspierania młodych talentów i inicjatyw kulturalnych „Bliżej Gwiazd” już po raz 9. zaprosiła do Jeleniej Góry „gwiazdę na gwiazdkę”. Tym razem młodym artystom przysłuchiwał się, a następnie wystąpił – pełen optymizmu i dobrego humoru Antek Smykiewicz.

Piosenkarz wypłynął na szerokie muzyczne wody dzięki udziałowi w programie „The voice of Poland”, gdzie w 2011 roku zajął 2. miejsce. Następnie (w 2014 r.) dotarł do półfinału „Must be the music. Tylko muzyka”, ale jego kariera rozpoczęła się już w 2010 roku. - Ściana Wschodnia to był mój pierwszy autorski zespół, w którym grałem. Z chłopakami (Piotrkiem i Hubertem) gram do dzisiaj i tak od rockowych wersji gramy dzisiaj akustyka, trzeba się bawić wszystkim i dużo uczyć – powiedział Antek Smykiewicz.

Artysta podkreślił, że sam długo czekał na swoją szansę i brał udział w wielu castingach. - Zanim dostałem się do „The voice of Poland”, byłem na castingu do „X-factora”, „Must be the music” i kilku innych talent show, do których się nie dostałem. Trzeba próbować, walczyć i jeżeli kochacie to, co robicie - nie ma siły, która by was zatrzymała. Jeżeli macie ten pierwiastek boży, czyli talent i dołożycie do tego miłość, to nie ma szans, żeby się nie udało – apelował do młodych artystów Antek Smykiewicz.

To kolejny wyjątkowy koncert. Oprócz takich marek jak Paweł Orłowski, próbujemy coraz młodsze osoby z fundacji pokazywać - zaznaczył Paweł Kaczmarowski, prezes Fundacji Bliżej Gwiazd. Najmłodsza uczestniczka miała 9 lat (Zuzia Młynarczuk), a jako pierwszy wystąpił wczoraj młody talent operowy Michał Amborski, który wkrótce najprawdopodobniej wystąpi w programie „Mali giganci”. Impreza „Gwiazda na gwiazdkę” ma na celu motywowanie muzyków do dalszej pracy. Fundacja przeprowadza castingi w różnych miejscach Dolnego Śląska pn. „Łowcy talentów”. - Chcę, żeby ci młodzi artyści mogli się spotkać ze swoim idolem – to jest dla nich motywacja – mówił Paweł Kaczmarowski.

To właśnie dzieci i młodzież były wyjątkowymi gwiazdkami czwartkowego koncertu w Zdrojowym Teatrze Animacji. Na scenie swój talent zaprezentowali: Michał Amborski w utworach „Canto della terra”, „O mio babbiano caro”, Zuza Młynarczuk - „Ja wysiadam”, Weronika Szparkowska - „Niebo”, a także największa gwiazda fundacji Paweł Orłowski, który był jednocześnie prowadzącym imprezę. Orłowski zaśpiewał „My romance”, „Trzeba marzyć” oraz „The way you look tonight”. Następnie wystąpił Antek Smykiewicz, który na początek zaśpiewał swój największy hit „Pomimo burz” i tym samym utworem, ale z udziałem młodych talentów pożegnał się z jeleniogórską publicznością.

- Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie. Bardzo miło jest posłuchać tak utalentowanej młodzieży i dzieci. Nie spodziewałem się, że po tylu programach telewizyjnych jeszcze coś mnie zaskoczy, ale dzisiaj byłem kilka razy bardzo mile zaskoczony – wyznał Antek Smykiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group