Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 12858
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młoda sztuka w Muflonie

Niedziela, 24 kwietnia 2022, 5:56
Autor: WAC
Jelenia Góra: Młoda sztuka w Muflonie
Fot. WAC
Wczoraj (23.04) w Jeleniogórskim Centrum Kultury Muflon w Jeleniej Górze - Sobieszowie odbył się wernisaż zbiorowej wystawy „Po co ukrywać?”.

Autorkami prezentowanych prac są studentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Karolina Szach ukończyła Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze (2019). Naukę w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu rozpoczęła w 2020 roku na kierunku „Rzeźba”, w 2021 przeniosła się na kierunek „Grafika”. Joanna Nowak to kolejna absolwentka cieplickiego Liceum Plastycznego. Ma za sobą indywidualną wystawę w Bogatyni, wystawy zbiorowe w liceum i w MDK Muflon, W 2022 roku zajęła 1. miejsce w konkursie ogólnopolskim „Komiks kontra AIDS” (współpraca z Karoliną Leszczyńską). Julia Zwierzchowska jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach (2020). Studentka 2. roku ASP we Wrocławiu na kierunku „Sztuka i wzornictwo szkła”. Natalia Stańczak ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Obecnie studentka 3. roku ASP Wrocław, kierunek: „Rzeźba”.

Tematem prezentowanych na wystawie prac są uczucia, które nam towarzyszyły przez ostatni rok – mówi jedna z autorek prezentowanych na wystawie prac Karolina Szach. - Tutaj nie ma twardych reguł jak w fizyce. Mimo że każda z prac ma swój przekaz to interpretacji ich może być bardzo wiele i żadna z nich nie będzie zła. Nie każdy potrafi tworzyć sztukę, ale każdy może coś o niej powiedzieć.

Wystawa w Galerii „Muflon” potrwa do 19 czerwca. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group