Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5826
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młoda Moda w jeleniogórskiej Galerii BWA

Poniedziałek, 25 marca 2013, 8:34
Aktualizacja: 8:36
Autor: Org
Jelenia Góra: Młoda Moda w jeleniogórskiej Galerii BWA
Fot. Archiwum BWA
Wernisaż wystawy „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” zaplanowano na 12 kwietnia br. o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych. Ekspozycja potrwa do 7 maja 2013r.

- Galeria BWA pokaże projekty ubioru i tkaniny pedagogów oraz twórczość młodych projektantów mody z libereckiej uczelni. Wystawa będzie przeglądem form, rozwiązań i pomysłów z dziedziny designu tkaniny i ubioru. - Poprzez różnorodność pokazywanych projektów spróbujemy zastanowić się, czym jest współczesny ubiór, jakie ma znaczenie dla zwykłego człowieka i w jakim kierunku zmierza współczesna moda – informują organizatorzy. W wystawie udział biorą m.in.: Jana Černá, Emilie Frýdecká, Svatoslav Krotký, Zuzana Veselá.

Podczas wernisażu odbędzie się pokaz mody pn. „Młoda Moda”. Będzie to prezentacja prac studenckich z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz strojów powstałych podczas warsztatów „Młoda Moda”, które odbędą na terenie BWA w dniach poprzedzających otwarcie wystawy. W pokazie, w charakterze modelek i modeli wystąpi, młodzież z czeskiej uczelni oraz uczniowie jeleniogórskich szkół.

Na warsztatach projektowane i wykonywane będą ubiory okolicznościowe, suknie wieczorowe, kostiumy balowe oraz kostiumy kąpielowe, wykorzystywane będą materiały pochodzące m.in. z recyclingu, a więc z plastikowych butelek, tektury, papieru, folii itp. Warsztaty poprowadzą Jana Černa z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz Luiza Laskowska z Galerii BWA w Jeleniej Górze.

Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” w założeniu ma być promocją czeskiej uczelni. Dzięki niemu możliwe będzie ożywienie kontaktów, wymiana doświadczeń oraz integracja młodzieży z Liberca i Jeleniej Góry. Mieszkańcom naszego regionu zaprezentowana zostanie możliwość kształcenia artystycznego po czeskiej stronie granicy.

Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1014
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group