Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15795
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młoda Moda od jutra w jeleniogórskim BWA

Czwartek, 11 kwietnia 2013, 9:48
Aktualizacja: 9:53
Autor: BWA
Przypominamy o jutrzejszym (12. kwietnia) wernisażu wystawy "Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu". Początek o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej. Ekspozycja potrwa do 7. maja br.

W jeleniogórskiej Galerii BWA zobaczymy projekty ubioru i tkaniny pedagogów oraz twórczość młodych projektantów mody z libereckiej uczelni. Wystawa będzie przeglądem form, rozwiązań i pomysłów z dziedziny designu tkaniny i ubioru. W wystawie udział biorą m.in.: Jana Černá, Emilie Frýdecká, Svatoslav Krotký, Zuzana Veselá.
 
Podczas wernisażu odbędzie się pokaz mody pn. „Młoda Moda”. Będzie to prezentacja prac studenckich z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz strojów powstałych podczas warsztatów „Młoda Moda” w BWA. W pokazie, w charakterze modelek i modeli, wystąpi młodzież z czeskiej uczelni oraz uczniowie jeleniogórskich szkół.

 
Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” w założeniu ma być promocją czeskiej uczelni. Dzięki niemu możliwe będzie ożywienie kontaktów, wymiana  doświadczeń oraz integracja młodzieży z Liberca i Jeleniej Góry. Mieszkańcom naszego regionu zaprezentowana zostanie możliwość kształcenia artystycznego po czeskiej stronie granicy.

Projekt „Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
682
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group