Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: MKS gromi Zagłębie

Czwartek, 22 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2007, 8:14
Znakomicie rozpoczęły swój występ w finale Mistrzostw Polski juniorki MKS Finepharm Jelenia Góra. Podopieczne trenera Dariusza Jarosza w pierwszym pojedynku grupowym rozgromiły Zagłębie Lubin 48:26.

Mecz od początku toczył się przy zdecydowanej dominacji jeleniogórzanek, które górowały nad swoimi rywalkami co najmniej o klasę. Finepharm był lepszy w każdym elemencie gry i już po 10 minutach prowadził 11:1. Gospodynie łatwo radziły sobie z dziurawą obroną Zagłębia, notując przy tym bardzo wysoką skuteczność w ataku. Co warte podkreślenia czołowe zawodniczki gospodarzy Magda Tajerle, Sabina Kobzar i Agnieszka Kocela przebywały na parkiecie zaledwie po kilkanaście minut. Po 30 minutach jeleniogórzanki prowadziły już 25:13, większość bramek zdobywając po dynamicznych kontratakach.

Po przerwie szansę na występ otrzymały piłkarki rezerwowe. Spośród nich najkorzystniejsze wrażenie pozostawiły po sobie Sylwia Matacz i filigranowa, ale bardzo dynamiczna skrzydłowa Estera Rykaczewska. W przewaga gospodyń wzrosła już do ponad 20 bramek, najwyższe rozmiary osiągając w 57 min., kiedy to po golu S. Matacz było 48:24. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowaną wygraną MKS 48:26

W drugim pojedynku w grupie w, której występują jeleniogórzanki AZS AWFiS Gdańsk pokonał po zaciętej walce Sośnice Gliwice 27:22. Początek meczu stał pod znakiem przewagi Sośnicy, która w 10 minucie wygrywała , po serii skutecznych kontrataków, już 10:4. Od tego momentu jednak, do głosu doszły gdańszczanki, które po 30 min. prowadziły 14:12. Po zmianie stron stroną dominującą nadal były piłkarki znad morza, jednak klasą dla siebie w okresie zmagań była bramkarka drużyny z Górnego Śląska Agnieszka Rynkar, która broniąc w nieprawdopodobnych wręcz sytuacjach niemal do końca zmagań pozwoliła swojemu zespołowi zachować szanse na zwycięstwo. W 55 min. było tylko 24:22 dla AZS AWFiS. Sośnica miała jeszcze szanse za zdobycie kontaktowej bramki, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Dopiero w ostatnich minutach dysponujące lepszymi warunkami fizycznymi gdańszczanki przeważyły szale zwycięstwa na swoja korzyść i po 60 min. triumfowały 27:22

<b>MKS PR – Zagłębie Lubin 48:26(25:13)</b>
<b>MKS PR:</b> Maliczkiewicz, Szalek, Rykaczewska 7, Matacz 7, Dąbrowska 6, Kocela 5, Staszewska 5, Kobzar 5, Tajerle 4, Łoniewska 4, Stanisławiszyn 3, Grabas 1, Konsur 1, Buklarewicz.