Zalogowanych: 8

Podgórzyn: Mitex znowu zwycięski

Czwartek, 6 maja 2021, 16:08
Aktualizacja: 16:27
Podgórzyński Mitex nie złożył broni w walce o utrzymanie w jeleniogórskiej A-klasie. W spotkaniu 18. kolejki pokonał na własnym terenie ekipę z Maciejowej 3:0.

Podopieczni Rafała Kaczorowskiego odbijają się od dna tabeli, które zajmowali po rundzie jesiennej. Tym razem Mitex pokonał KS Maciejową, zatem wiosną w 3 meczach zdobył 6 punktów (w sumie ma na swoim koncie 9 "oczek"). Prowadzenie gospodarzom dał w 10. minucie Marcin Brzozowski, a w 21. minucie było 2:0, bowiem do bramki jeleniogórzan trafił Adam Dziedzic. W drugiej połowie przyjezdni szukali swoich szans na gola kontaktowego, ale ta sztuka im nie wyszła, choć od 69. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, gdy czerwoną kartkę ujrzał Kacper Nowicki z Mitexu. W miejsce ukaranego bramkarza, między słupki stanął Artur Piwowarczuk i zachował czyste konto. W 78. minucie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo za sprawą trafienia Bartosza Koguta, który jest istotnym wzmocnieniem podgórzyńskiego zespołu w rundzie wiosennej.

Mitex Podgórzyn - KS Maciejowa Jelenia Góra 3:0 (2:0)

Mitex: Nowicki - Zin (50' Bukat), Świder, Staniecki, Rychter (60' S. Lewandowski), Piwowarczuk, R. Lewandowski, Klecha (60' Jankiewicz), Brzozowski (60' Soboń), Dziedzic, Kogut.
KS: Szczupak - Miro-Figueras, Kostrzewski, Lambert (80' Wachel), Sławski, A. Wrotecki, Szczotka, Szymczak, Ziobro, Skoczek, Stompór.

W następnej kolejce KS Maciejowa podejmie Victorię Jelenia Góra (8.05, godz. 16:00), a Mitex zagra u siebie z Kwarcem Pisarzowice (9.05, godz. 11:00).