• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 13:07
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 7362
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mitex Podgórzyn zagra w A–klasie: rozmowa z trenerem Tadeuszem Niemczykiem

Wiadomości: Podgórzyn
Sobota, 16 sierpnia 2008, 0:16
Aktualizacja: Niedziela, 17 sierpnia 2008, 15:47
Autor: Mateusz Banaszak
Płyta boiska w Podgórzynie robi wrażenie
Fot. Benny
Mitex Podgórzyn, w wyniku wycofania się z rozgrywek Spójni Sady awansował do A–klasy rozgrywek piłki nożnej. Z takiej wiadomości najbardziej ucieszył się Tadeusz Niemczyk – kierownik i zarazem trener podgórzyńskiej drużyny, który zapowiada, że wraz ze swoimi zawodnikami godnie wykorzysta „Dziką Kartę” podarowaną przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Środa 13 sierpnia – ta data na długo zapisze się w karcie Mitexu Podgórzyn, bo awans do A-klasy jest jak do tej pory największym osięgnięciem drużyny w 17-letniej historii klubu.

Dzięki świetnej grze, jaką zaprezentowali zawodnicy Mitexu w ubiegłym sezonie, zajmując w tabeli miejsce tuż za Chojnikiem Jelenia Góra w rozgrywkach B klasy i dzięki najlepszej średniej punktowej spośród pozostałych drużyn - to własnie drużyna z Podgórzyna otrzymała prawo gry w A-klasie.
W związku z awansem, przeprowadziliśmy wywiad z Tadeuszem Niemczykiem, który jako trener bezpłatnie prowadzący drużynę, bardzo przyczynił się do awansu

Awans Mitexu- wielka radość

Jak odebrał pan wiadomość, że pańska drużyna pomimo zajęcia drugiego miejsca w sezonie, jednak awansowała do A-klasy?

- Radość była ogromna. Szczerze mówiąc, sam nie mogłem w to uwierzyć, lecz gdy zadzwonił do mnie prezes OZPN- Andrzej Kowal, było już pewne, że to nie żart. Kiedy ogłosiłem wiadomość na treningu, moi zawodnicy nie wierzyli mi i powiedzieli, że ich „wkręcam”, jednak dali się przekonać i cieszyli się razem ze mną
Jest to pewne wynagrodzenie naszej wspólnej pracy, bowiem ubiegłe sezony ,kończyły się dla nas pechowo - na drugim miejscu, tuż przed liderem. W tym roku, byliśmy blisko awansu, ale do A-klasy wszedł Chojnik, a my zajęliśmy jak na ten sezon bardzo dobrą drugą lokatę. Moja drużyna była ciągle w rozjazdach, boisko było remontowane przez co nie mieliśmy gdzie trenować, ciężko było zrealizować założone cele, ale jednak udało się.

Jakie cele stawiacie sobie przed nowym sezonem - już w A-klasie i jak zamierzacie je osiągnąć?

Priorytetową sprawą jest to, aby uporządkować sprawy na linii zawodnik-trener-zarząd, aby zdyscyplinować drużynę. Wtedy będziemy mogli myśleć o tworzeniu solidnych fundamentów drużyny. Jeśli chodzi o wzmocnienia – będą. Jak na razie, pewna jest gra dwóch świeżych zawodników – Krzysztofa Tatomira, który wraca z Woskaru Szklarka Poręba, a drugim jest obrońca Juvenii Rybnica, lecz na razie nie będę zdradzał jego nazwiska. Głównym celem naszej drużyny w A-klasie będzie utrzymanie się w lidze, aby móc zbudować naprawdę solidny fundament na przyszłe lata, ale każde wyższe miejsce będzie bardzo miłą niespodzianką.

Kilka słów o boisku

Mitex w tym roku ma świetne warunki do gry, boisko ma najlepszą murawę w całym okręgu. Czy warunki gry, przełożą się na wyniki pańskiej drużyny?

Generalnie trzeba rozdzielić dwie kwestie. Świetnie przygotowane boisko, ma służyć nie tylko seniorom, ale i wszystkim którzy będą chcieli z tego boiska skorzystać. Dla mnie ważne jest to, żeby z boiska mogły korzystać najmłodsi, którzy nie będą siedzieć cały czas przed komputerem i skorzystają z warunków, oraz możliwości szkolenia i bezpieczeństwa jakie oferuje klub Mitex, podczas trenigów i meczy. Korzystając z okazji zapraszam wszystkich zainteresowanych do trenowania w klubie – treningi w środy i piątki o godz.18.
Z drugiej strony, dzięki boisku, moja drużyna może w godnych warunkach przyjmować A-klasowe drużyny z czego jestem bardzo zadowolony. Nie sądzę jednak, żeby boisko odgrywało kluczową rolę w osięgnięciu wyznaczonych celów.

Pierwszy mecz na nowej płycie macie już za sobą. Wygraliście z Przyjaciółmi Gola 2:1. Jak wrażenia po pierwszej boiskowej wizycie na murawie?

Wrażenia bardzo dobre. Głównie za sprawą faktu, że boisko w końcu ma prawidłowe wymiary,a murawę godną pozazdroszczenia. Ponadto boisko ma całkowicie zaumatyzowany system nawadniania, co oznacza że można w sposób bardzo szybki i łatwy sposób dbać o utrzymanie murawy. Dodatkowo, 30 sierpnia powinien skończyć się remont szatni, a w dalszym czasie, chcemy stworzyć miejsca dla trenerów i ławki rezerwowych, których na razie nie ma.

Niewątpiliwie Podgórzyn ma powód do dumy, mając takie boisko. Skąd znalazły sie środki na tego typu przedsięwzięcie?

Na boisko najwięcej pieniędzy przeznaczyła Gmina Podgórzyn, ale też duża częśc pieniędzy wpłynęła ze środków unijnych - łącznie w sumie ponad milion złotych.
Gmina przeznaczyła również pieniądze na remont szatni, a współpracująca z nami firma Polcolorit przeznaczyła bezpłatnie 250 metrów kafli podłogowych. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do powstania w Podgórzynie boiska z prawdziwego zdarzenia. Bardzo dziękuje gminie Podgórzyn za dotację na ten cel oraz innym naszym darczyńcom: Piekarni Kisły w Podgórzynie, Firmie Plast Erm i szefowi firmy Mitex- Pawłowi Hermanowi – za poświęcenie i bezinteresowność, za to że w każdej chwili można liczyć na ich pomoc, nie tylko pieniężną.

Na koniec, chciałbym zapytać pana, o zdanie na temat pewnych spekulacji, odnośnie stwierdzenia przez niektórych kibiców i działaczy, że Podgórzyn ma świetne boisko, ale nie ma piłkarzy godnych do grania na tej płycie..Jak pan odpowie na taki zarzut?

(śmiech) – Zawsze znajdą się ludzie, którzy zazdroszczą sukcesu. Mogę powiedzieć tylko, że moja drużyna pomimo wielkich przeciwności w tym sezonie, pokazała że potrafi walczyć z dobrymi zespołami m.i.n z Chojnikiem, który w tym roku również będzie grać w A-klasie. Nie zamierzam nikogo namawiać, do chwalenia moich zawodników, bo oni zawsze pokazują ambicję i co najważniejsze potrafią walczyć z każdym. Ponadto jako trener, otrzymuję sporo telefonów od różnych drużyn które z pełnym szacunkiem odnoszą się do naszej drużyny i gratulują nam sukcesu. Oczywiście, pierwsze A-klasowe mecze będą bardzo trudne, na pierwszy mecz wybieramy się do Łomnicy, a z tego co wiem ta drużyna jest bardzo silna i dobrze przygotowana do sezonu, jednak wierzę że tak jak w ubiegłym tak i w tym sezonie, moi piłkarze dadzą z siebie wszystko, a przygoda z A-klasą szybko się nie zakończy. Osobiście cieszę się z awansu, bo wiem że moi chłopcy bardzo na to czekali,a możliwośc gry w lidze o szczebel wyżej daje nam jeszcze większą mobilizację do jeszcze cieższej pracy

Bardzo dziękuje za rozmowę i życzę sukcesów w dalszej pracy

Rozgrywki A-klasy zbliżają się wielkimi krokami. Mitex Podgórzyn w ramach przygotowań do sezonu rozegrał w środę na własnym boisku sparing z Przyjaciółmi Gola, gdzie wygrał 2:1 po bramkach Wojtylaka i Główczyka, a dzisiaj (15 sierpnia) rozegrał kolejny tym razem wyjazdowy mecz z Karpnikami i wygrał 4:2(3:0), po bramkach Tatomira, dwóch Lewandowskiego i Ziółkowskiego. Ostatni sprawdzian podopieczni Tadeusza Niemczyka, rozegrają w niedzielę o godz. 15.00 z Woskarem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~T.N. Podgórzyn 16-08-2008 12:46
Witam, wkradła sie nieścisłość w trakcie wywiadu , otóż w poprzednim sezonie prowadził jako trener drużynę seniorów Pan Zdzisław Marcisz, który postanowił odpocząć od futbolu i zrezygnował z pracy w klubie.Trener też współpracował z nami za darmo i jestem mu wdzięczny za pracę w klubie w pierwszym roku z juniorami potem seniorami i zajęcie drugiego miejsca.Szkoda ,że tak sie stało ,że zrezygnował , ale tak bywa, jesteśmy w stałym kontakcie więc może jeszcze do nas wruci .Pozdrawiam
~pilkarz 16-08-2008 13:50
bylem,widzialem... naprawde bylem bardzo pozytywnie zaskoczony tym co zobaczylem w Podgorzynie, stadionik prezentuje sie rewelacyjnie! Zdjecia nie oddaja tego co widac naprawde. Panie Tadeuszu-szacune! kawal dobrej roboty i powodzenia w lidze!
~ZAWODNIK 16-08-2008 23:28
JESZCZE JEDNO PODGORZYN GAEł JUZ W A KLASIE 3 SEZONY TEMU TO W RAMACH WYJASNIEN POIZDRAWIAM WSZYSTKICH KIBICOW I ZAPRASZAM DO KIBICOWANIA NASZEJ DRORZYNIE JEST TO NAM BARDZO POTRZEBNE
bober18 17-08-2008 2:44
cóż zostało tylko wspomnieć że tylko Boberki w zeszłym sezonie ograły Mitex i mogliśmy być na 2 miejscu-ale jak to bywa szczęście sprzyja Lepszym a szczerze My i tak nie mieliśmy Czym Awansować,powodzenia w A-klasie i pozdrawiam p.Tadeusza i chłopaków,bo naprawdę grać cały sezon nie u siebie to jest sztuka...:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group