Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6667
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowskie smyczki

Środa, 16 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2007, 11:09
Autor: DOB
Jelenia Góra: Mistrzowskie smyczki
Fot. Archiwum
Sukces uczennic cieplickiej szkoły muzycznej.

Uczące się gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze Cieplicach bardzo dobrze zaprezentowały się podczas XVII Wielkopolskiego Konkursu Wykonawczego, który odbył się w Poznaniu.

Paulina Parowicz z klasy VI w grupie II zajęła pierwsze miejsce (spośród 30 uczniów). Z kolei jej koleżanka Sulamita Ślubowska (klasa IV) zajęła 2 miejsce w grupie II, gdzie rywalizowało 35 skrzypków.

Jeleniogórzanki mogą także pochwalić się udziałem w II Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków, które odbyły się pod koniec kwietnia w Płocku.
Paulina Parowicz zajęła II miejce, a Julia Małek (klasa V) oraz Sulamita Ślubowska otrzymały wyróznienia. Dziewczęta sztuki gry na skrzypcach uczą się w klasie Ludmiły Sołowiewicz.

Jeleniogórzanki mimo młodego wieku, mają już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.
– Tylko w tym roku szkolnym Paulina zajęła II miejsce w XXXII Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze i I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytania Nut Głosem w Legnicy – poinformowała Wiesława Tobiasz, dyrektor PSM I st. im. J. Garści. – Julia z kolei zajęła I miejsce w IX Świdnickich Konfrontacjach Młodych Skrzypków.

Gratulujemy młodym skrzypaczkom i życzymy kolejnych sukcesów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group