Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6670
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowskie powitanie Lucyny Kornobys

Czwartek, 29 września 2016, 15:16
Aktualizacja: Piątek, 30 września 2016, 7:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mistrzowskie powitanie Lucyny Kornobys
Fot. Przemek Kaczałko
Współpracownicy Lucyny Kornobys zgotowali jej dzisiaj (29.09) ogromną niespodziankę. Za zgodą (i przy udziale) prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły pracownicy Urzędu Miasta zebrali się pod Ratuszem, aby przywitać srebrną medalistkę Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro.

- Uwierzcie mi, że dla każdego sportowca takie przywitanie jest miodem na serce, nie da się tego opisać – powiedziała Lucyna Kornobys, która przyznała, że widziała będąc w Rio jak jeleniogórzanie kibicowali jej w strefie kibica. - Z tego co wiem, to była jedna z niewielu stref kibica dla sportowców niepełnosprawnych. Uwierzcie mi, że to ma dla nas bardzo ogromne znaczenie. Niektórym nie udało się zdobyć medali, ale to, że oglądacie nasze zmagania, to bardzo wiele dla nas znaczy – podkreśliła wicemistrzyni. - Jak się dowiedziałam, jak mi tu na miejscu kibicujecie, to musiałam dzień wcześniej odbić się od internetu, portali społecznościowych, bo emocje były tak duże, że nie byłam w stanie się skupić na tym, na czym powinnam – dodała dziękując wszystkim, którzy ją wspierali.

- Jeździsz po świecie, przez oceany i pewnie najbardziej smutno ci było, że nie mogłaś o 7:30 rano przyjść do pracy – zażartował Marcin Zawiła. - Jesteś fantastyczna! Pokazujesz nam wszystkim co w życiu trzeba robić i jak walczyć. Dziękujemy, jesteśmy z ciebie dumni – mówił prezydent.

Powitanie przed Ratuszem było ogromnym zaskoczeniem dla naszej olimpijki. - Jak zwykle Monika zrobiła mnie „w konia”. Powiedziała, że to będzie zwykłe spotkanie w urzędzie, kawa i nic więcej. Jak tylko zobaczyłam flagi, serducho zaczęło bić mocniej, nie da się tego opisać. Wielka niespodzianka – wyznała Lucyna Kornobys.

- Jesteśmy szczęśliwi, to bardzo sympatyczne, że możemy mieć w swoim gronie kogoś, kto brał udział w Igrzyskach i do tego jeszcze przyjechał ze srebrnym medalem – nie krył zadowolenia przełożony Lucyny Kornobys, Andrzej Marchowski podkreślając, że nasza wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata, a teraz nawet Igrzysk Paraolimpijskich - jest bardzo dobrym pracownikiem.

Uroczystość uświetniły zespoły ludowe biorące udział w Senioraliach 2016: Górzanie, Grodzianie oraz Cord. Było to nieoficjalne powitanie z inicjatywy pracowników urzędu, a wszyscy mieszkańcy Jeleniej Góry oraz ci, którym sport osób niepełnosprawnych jest bliski sercu będą mieli okazję na jeszcze piękniejsze powitanie podczas I Otwartych Mistrzostw Jeleniej Góry w konkurencjach olimpijskich, które zaplanowano na najbliższą niedzielę (2.10) na stadionie przy ul. Złotniczej. Feta na cześć naszej wspaniałej sportsmenki rozpocznie się o godz. 11:00.

Lucyna Kornobys reprezentowała nasz kraj, nasze miasto w Brazylii w dwóch konkurencjach. W rzucie oszczepem zajęła czwarte miejsce, a w pchnięciu kulą drugie, co dało jej srebrny medal.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group