Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6486
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowie uczą się w Norwidzie

Wtorek, 14 listopada 2017, 8:09
Aktualizacja: Środa, 15 listopada 2017, 7:00
Autor: Kalina Jaśko, Diana Kumuć (klasa 1a)
Jelenia Góra: Mistrzowie uczą się w Norwidzie
Fot. Użyczone
Chlubą II L O im C.K. Norwida są nie tylko uczniowie osiągający sukcesy w dziedzinach naukowych, ale także sportowcy: mistrzyni świata Klaudia Wienke, mistrzowie Polski – Mateusz Furman i Kacper Mieszkowski. Uczą się w Norwidzie, bo to szkoła przyjazna uczniom. Tu znajdują zrozumienie, dzięki któremu mogą rozwijać swoje pasje, mając szanse na dobrze zdaną maturę.

Liceum to miejsce, które służy przede wszystkim nauce i przygotowaniu do dorosłego życia oraz dobrego zdania egzaminu dojrzałości. W cieplickim Norwidzie uczniowie nie tylko zdobywają teoretyczną wiedzę, ale również rozwijają się w różnych dziedzinach m.in. w sporcie. Klaudia Wienke i Kacper Mieszkowski uczniowie klasy 2F oraz Mateusz Furman z klasy 3c mogą poszczycić się sportowym złotem.

Klaudia 22 października zdobyła 1 miejsce na zasadach kick light w kategorii do 60 kg. na Mistrzostwach Świata WFNC w Niemczech. - Trenuję od półtora roku, wymaga to ode mnie dużo pracy, kondycji, cierpliwości i pokory - mówi młoda mistrzyni. Z kolei Mateusz Furmam 4 listopada w Gliwicach na II Otwartych Mistrzostwach Polski WFMC w formule low-kick po raz drugi wywalczył tytuł mistrza Polski . - Trudno pogodzić wyczynowy sport z nauką, ale dzięki wsparciu i pomocy rodziny i nauczycieli jest to możliwe - twierdzi Mateusz Furman - tegoroczny maturzysta, uczeń klasy o profilu matematyczno – fizycznym. Mistrzowską formę prezentuje także Kacper Mieszkowski - wicemistrz Polski w klasie MX QUAD OPEN" . - Sukces nie przychodzi sam, wygrana wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń – mówi Kacper, uczeń klasy 2F, który nie spoczywa na laurach, bo ma w planach wziąć udział w Mistrzostwach Polski i Europy w nadchodzącym sezonie 2018.

Uczący mistrzów nauczyciele jednogłośnie podkreślają, że ich podopieczni, mimo mnóstwa treningów i startów w zawodach są w stanie sprostać dużym przecież wymaganiom i nie zdarzało im się usprawiedliwiać nieprzygotowań swą działalnością sportową. Świadczy to o ich odpowiedzialności i dojrzałości..

Uczniowie Norwida mierzą wysoko. Potrafią pogodzić zajęcia pozalekcyjne z obowiązkami szkolnymi. Ich pasja, determinacja i siła charakteru udziela się innym uczniom. Cieszymy się, że mamy ich wśród nas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group