Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6218
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Andrychów: Mistrzowie Polski z Klubu Oyama Karate

Środa, 16 kwietnia 2014, 22:34
Aktualizacja: Czwartek, 17 kwietnia 2014, 20:05
Autor: MDvR
Andrychów: Mistrzowie Polski z Klubu Oyama Karate
Fot. użyczone
W dniach 12–13 kwietnia w Andrychowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Oyama Karate (juniorzy i seniorzy). Organizatorem imprezy był Małopolski Klub Karate oraz Klub Karate „Mawashi”. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Ambasady Japonii w Polsce, miasta i gminy Andrychów oraz Oyama Polskiej Federacji Karate. W tej dwudniowej imprezie wystartowała rekordowa liczba zawodników i zawodniczek w ilości ponad 430 z 43 klubów z Polski.

Jeleniogórski Klub Oyama reprezentowało pięciu zawodników i dwie zawodniczki, którzy pod kierownictwem trenera, shihan Rafała Majdy (5 dan) po rewelacyjnych walkach zdobyli 3 złote i 1 brązowy medal!

W pierwszym dniu mistrzostw Polski przed południem rozegrano zawody z udziałem przeszło 200 młodzików (10-12 lat) i juniorów młodszych (12-14 lat). Tego samego dnia po południu i wieczorem odbyły się walki w konkurencji Knockdown, z udziałem 82 zawodniczek i zawodników. W tej trudnej, ale i prestiżowej formule wystąpiło wiele obiecujących fighterów. Zawody w Knockdown stały na bardzo dobrym poziomie i przyniosły sporo niespodzianek oraz przetasowań w dotychczasowej czołówce. W godzinach wieczornych gospodarze zorganizowali uroczysty bankiet dla szefów ośrodków i sędziów w oberży nowoczesnego kompleksu wypoczynkowo-turystycznego „Czarny Groń” w Rzykach koło Andrychowa.

W drugim dniu mistrzostw rozegrano konkurencję z udziałem 147 juniorów (14-16 lat) i juniorów starszych (16-18 lat). Jeleniogórzanie w swoich kategoriach walczyli bardzo dobrze i w większości nie mieli sobie równych tocząc po 3 lub 4 ciężkie pojedynki - i tak złote medale i tytuły mistrzów Polski wywalczyli: Łukasz Wiśniewski (-70 kg), Robert Łaskawiec (-65 kg) oraz Adam Serek (-80 kg). Brązowy medal po 4 walkach wywalczył Michał Popczyński (senior knockdown -80 kg). Warto nadmienić, iż cała nasza medalowa czwórka kilka swoich walk kończyła przed czasem powodując niezdolność swoich przeciwników do kontynuowania rywalizacji.

W eliminacjach po dobrej walce przez wskazanie odpadł debiutujący senior Tomasz Hauzer oraz nasze bliźniaczki Oliwia i Natalia Najjar, które po wyrównanych pojedynkach nieznacznie przegrały przez wskazanie. Od tych zawodów dziewczyny zmieniły kategorię wiekową i wagową na wyższe stąd zadanie przed nimi postawione było trudniejsze.

- Serdeczne podziękowania dla zawodników, opiekunów, trenerów oraz osób i firm wspierających na co dzień klub i wyjazd na MP: Urząd Miasta Jelenia Góra, sempai Nidal Najjar (lekarz oraz firma Najjar Dent), sempai Przemek Palmowski (Restauracja Astoria w Karpaczu), Tadeusz Serek (Największa Hurtownia Warzyw i Owoców w JG), a także dla sempai Roberta Wiśniewskiego i Daniela Dutki za obsługę fotograficzną i filmową. Osu! – mówi Rafał Majda.

W najbliższym czasie zawodnicy JKO wystartują jeszcze w Mistrzostwach Strefy Zachodniej Oyama Karate w Żaganiu - zarówno w formule Oyama Karate jak i w Thai Kick Boxingu. Będzie to okazja do sprawdzenia się nie tylko dla bardziej ale i dla tych mniej doświadczonych zawodników i zawodniczek. Klubowiczów czeka także turniej JKO w Kata i Kumite oraz egzaminy na wysokie stopnie (Jelenia Góra i Kraków), które są etapem przygotowań do egzaminu mistrzowskiego na czarne pasy. A już w lipcu (6-16) zawodnicy i inni klubowicze jadą na długo wyczekiwany kolejny Letni Obóz Oyama Karate i Aikido, w którym weźmie udział przeszło 100 uczestników z JK OYAMA i Aikido JG. W dniach 22-23 listopada Jeleniogórski Klub Oyama będzie miał zaszczyt być z kolei organizatorem XV Pucharu Polski Oyama Top w Jeleniej Górze!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group