Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 14940
Zalogowanych: 72
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Mistrzowie" parkowania

Niedziela, 14 lutego 2021, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Straż Miejska
Jelenia Góra: "Mistrzowie" parkowania
Fot. Straż Miejska
Pokazujemy przypadki parkowania bez zastanowienia i szacunku dla innych użytkowników dróg i chodników.

Parkowanie na przejściu dla pieszych. Na zdjęciach dwa przypadki z ulicy Mieszka I oraz Piłsudskiego, gdzie kierujący zaparkowali na całej szerokości przejścia dla pieszych.

Parkowanie na Armii Krajowej pod znakiem B-36 z tabliczką T-24 (czyli zakaz zatrzymywania z odholowaniem pojazdu). W miejscu tym autobusy wykonują manewr wjazdu w ulicę Wojska Polskiego, a parkowanie za znakiem zakazu blokuje i utrudnia wykonanie tego manewru.

Podobna sytuacja jest na ulicy Okrzei, tam również obowiązuje znak B-36 z tabliczką T-24, ze względu na zmianę organizacji ruchu, odcinek ten jest dwukierunkowy i zaparkowanie pojazdu w tym miejscu utrudnia ruch pojazdów. Z tych miejsc pojazdy są odholowywane.

Przypominamy, że postępowanie mandatowe za nieprawidłowe parkowanie zagrożone jest kwotą od 100 zł., a przy zbiegu wykroczeń do 1000zł., natomiast koszt holowania to kolejne 520 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
7%
Cieszy
20
35%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
4%
Smuci
17
30%
Złości
11
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
618
Tak - świetny pomysł
60%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
29%
Nie mam zdania
11%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak maksymalnie wykorzystać potencjał mózgu?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
112
Płonie śmietnisko w Kostrzycy
 
Pogoda
Ciepły wieczór, w Jeleniej Górze 10 na plusie
 
Mądre finanse
Między ratami a snem: jak kupić własne M w Jeleniej Górze i jeszcze na tym zarobić?
 
112
Zderzenie Forda i Nissana w Radomierzu
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group