Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9707
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Mistrzowie i spadkobiercy” w Filharmonii Dolnośląskiej

Wtorek, 17 lutego 2015, 7:34
Aktualizacja: 7:37
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Mistrzowie i spadkobiercy” w Filharmonii Dolnośląskiej
Fot. Organizatorzy
W piątek (20.02) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się koncert “Mistrzowie i spadkobiercy” pod dyrekcją Tomasza Bugaja, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Solistką koncertu będzie Małgorzata Wasiucionek – skrzypce. Cena biletu: 30 zł lub 20 zł (w zależności od sektora).

W programie: Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 oraz Johannes Brahms – Serenada D-dur op. 11.

Małgorzata Wasiucionek edukację muzyczną rozpoczęła w Jeleniej Górze pod kierunkiem Ludmiły Sołowiewicz. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie Romana Lasockiego, aktualnie studiuje w Mozarteum w Salzburgu w klasie Pierre'a Amoyala. Jako solistka koncertowała z wieloma orkiestrami m.in. z orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Podkarpackiej, Dolnośląskiej, Białostockiej, Zielonogórskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, z orkiestrą “Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, ponadto Neue Lausitzer Philharmonie w Görlitz, Loh-Orchester Sondershausen, Orkiestrą Symfoniczną Miasta Cottbus, a także z Orkiestrą Miasta Calgary.

We wrześniu 2013 r. wystąpiła w roli solistki z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonii Varsovii pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka na koncercie inaugurującym VII Międzynarodowy Konkurs im. Michała Spisaka. Występowała również w roli solistki na licznych festiwalach: “Młodzieżowa Akademia Muzyki” w Moskwie, “Sierpień talentów” w Katowicach, “Europejski Festiwal Muzyczny” w Otwocku, Festiwal Smyczkowy im. T. Wrońskiego „Mistrzowie polskiej wiolinistyki” w Zielonej Górze, “Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych” w Katowicach oraz kilkakrotnie na festiwalu “Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze. Od października 2014 pracuje jako asystent w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. była finalistką Konkursu Koncertów podczas warsztatów Morningside Music Bridge w Calgary (2008), zdobyła III nagrodę na VII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2008), otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu w transkrypcji Jaschy Heifetza na III Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Jaschy Heifetza w Wilnie (2009), zdobyła I miejsce i cztery nagrody specjalne na VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym “Młody Paganini” w Legnicy (2009), I miejsce i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Zdzisława Szostaka – “Recitativo e berceuse” na IV Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2010) oraz III miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi w kwintecie fortepianowym (2013). Jest laureatką VII programu stypendialnego “Młoda Polska”, programu “zDolny Śląsk” oraz innych stypendiów nadawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci i Bank Société Générale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group