Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9306
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowie batuty w Filharmonii Dolnośląskiej

Poniedziałek, 2 marca 2015, 8:32
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2015, 9:30
Autor: Manu
Jelenia Góra: Mistrzowie batuty w Filharmonii Dolnośląskiej
Denis Zhdanov
Fot. Organizator
W piątek (6.03) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej będzie miał miejsce koncert zatytułowany “Mistrzowie batuty” pod dyrekcją Jerzego Salwarowskiego, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Przy fortepianie zasiądzie Denis Zhdanov (Ukraina). Cena biletu: 30 zł lub 25 zł (w zależności od sektora).

W programie: Johannes Brahms – II Koncert fortepianowy, Ludwig van Beethoven – Uwertura Leonora III op. 72b do opery Fidelio oraz Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia D-dur Paryska KV 297.

Denis Zhdanov naukę gry na fortepianie rozpoczął w rodzinnym mieście na Ukrainie w wieku 9 lat i już w pierwszym roku nauki, będąc najmłodszym uczestnikiem, został laureatem I nagrody w regionalnym konkursie dla młodych pianistów. Swoją międzynarodową karierę muzyczną zapoczątkował w 2007 r., po debiutanckim recitalu w Łodzi. Występ ten przyniósł mu ogromne uznanie zarówno widzów jak i krytyków muzycznych. Dużym sukcesem okazał się także udział w pierwszej i drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Artura Rubinsteina “Rubinstein Piano Festival” w Łodzi (2009, 2011), podczas którego wystąpił jako solista i kameralista. Występował w znanych salach koncertowych takich jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Palau de la Musica w Barcelonie, Auditori de Tenerife na Wyspach Kanaryjskich, Gasteig w Monachium, Salle Cortot w Paryżu, L’Auditori w Barcelonie i wielu innych salach koncertowych na świecie. Jako solista występował ze znanymi orkiestrami, a wśród nich: hiszpańską Valles Symphony, Orchestra Symphonic de Tenerife, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Ukraińską Orkiestrą Radia i Telewizji, Orkiestrą Kameralną “Polish Camerata”, Orkiestrą Kameralną “Nova Amadeus” we Włoszech, Gruzińską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Polską Orkiestrą “Sinfonia Iuventus” oraz wieloma innymi. W 2010 r. nagrał płytę z utworami Fryderyka Chopina dla Międzynarodowej Fundacji Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, a w 2011r. płytę z sonatami Antonio Solera dla wytwórni Naxos.

Jest laureatem wielu nagród prestiżowych, międzynarodowych konkursów muzycznych: I nagrody w 56. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Maria Canals Piano Competition” w Barcelonie (Hiszpania) (2010) – konkurs jest członkiem Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych (WFIMC). Oprócz nagrody głównej został laureatem trzech nagród specjalnych, a także nagród w postaci kontraktów na ponad 20 koncertów w Europie i Azji oraz nagrania solowej płyty dla wytwórni Naxos, I nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny- Stefańska in Memoriam” w Poznaniu (Polska) (EmCy, 2011), I nagrody w VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów “Artur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy (Polska) (EmCy, 2007), I nagrody i nagrody specjalnej w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Roma-2009: Chopin Prize” w Rzymie (Włochy) oraz wielu innych, znaczących konkursów pianistycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group