Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4611
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi fortepianu

Poniedziałek, 28 marca 2016, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Manu
Jelenia Góra: Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi fortepianu
Fot. Archiwum Organizatora
W piątek (1.04) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się koncert zatytułowany “Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi fortepianu” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Marka Pijarowskiego. Przy fortepianie Julita Przybylska–Nowak. Prowadzenie: Elżbieta M. Terlega. Cena biletu: 25 zł.

W programie koncertu: Johann Sebastian Bach – Koncert fortepianowy f-moll BWV 1056, Koncert fortepianowy A-dur BWV 1055, Ludomir Różycki – Scherzo symfoniczne “Stańczyk” oraz Richard Strauss – Poemat symfoniczny “Dyl Sowizdrzał” op. 28.

Julita Przybylska–Nowak po ukończeniu z wyróżnieniem Liceum Muzycznego, odbyła studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Czesława Stańczyka. Była dwukrotną stypendystką towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brała udział w konkursach pianistycznych w kraju, a także za granicą, m.in. w Gӧttingen, Darmstadt i Mariańskich Łaźniach. Początki jej pianistycznej kariery były związane z muzyką Fryderyka Chopina, którą prezentowała na festiwalach pianistycznych w Żelazowej Woli i Dusznikach Zdroju. Wystąpiła też z cyklem recitali chopinowskich na Światowej Wystawie Euro Gate w Taipei na Tajwanie oraz podczas wystawy Expo w Hanowerze (2000). Od roku 2001 związana jest z wrocławską Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego, gdzie uzyskała tytuł doktora sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group