Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 5767
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz/Kowary: Mistrzostwa Świata Karate

Środa, 22 września 2010, 11:02
Aktualizacja: Piątek, 24 września 2010, 12:54
Autor: arec
Karpacz/Kowary: Mistrzostwa Świata Karate
Fot. organizator
Przed nami XII Mistrzostwa Świata Karate Shotokan FSK, które odbędą się w Kowarach i Karpaczu. Na zaproszenie Klubu Sportowego Funakoshi Shotokan Karate z Kowar przyjadą wybitni znawcy sztuk walki, szef światowej organizacji FSKA Shihan Kenneth Funakoshi 9 dan i Sensei Kyle Funakoshi 6 dan.

Mistrzostwa rozpoczną się jutro. Od godziny 9.30 będą trwały seminaria, które poprowadzą shihan Kenneth Funakoshi i sensei Kyle Funakoshi, a na godzinę 18 zaplanowano egzaminy na stopnie mistrzowskie.

W piątek po ceremonii otwarcia o godzinie 12 w hali sportowej w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja zostaną rozegrane eliminacje i finały konkurencji drużynowych. Na sobotę z kolei zaplanowano eliminacje i finały kata i kumie indywidualnego, które rozpoczną się o godzinie 8. Rywalizować będą wówczas wszyscy zawodnicy do 14 roku życia. Starsi zawodnicy będą startować w niedzielę.

W ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata, które zostały rozegrane w RPA, Polskę reprezentowała Kadra Dolnego Śląska FSKA. Polacy wywalczyli 4 medale. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z kowarskiego klubu. Dorota Skórzecka zdobyła złoty medal w kategorii wagowej +60, a Paweł Piepióra zajął drugie miejsce w kategorii +80. Dorota i Paweł wywalczyli również złoty medal w kategorii drużynowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
906
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group