Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8964
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB 2010 wokół Jeleniej Góry

Czwartek, 4 lutego 2010, 13:19
Aktualizacja: Niedziela, 7 lutego 2010, 20:05
Autor: arec
Jelenia Góra: Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB 2010 wokół  Jeleniej Góry
Fot. arec
Informację na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta. – Będziemy chcieli, aby Mistrzostwa Polski odbywały się w Jeleniej Górze przez kolejne trzy lata – powiedział Sajnog.

Impreza odbędzie się 14 sierpnia – Data została ustalona w taki sposób, aby udział w mistrzostwach mogła wziąć kadra prowadzona przez Andrzeja Piątka. Liczymy na to, że czołówka zawodników zarówno licencjonowanych, jak i nielicencjonowanych przyjedzie w sierpniu do Jeleniej Góry – powiedział Miłosz Sajnog.

Trasa wyścigu będzie liczyć około sto kilometrów. Najprawdopodobniej poprowadzi od Rudaw Janowickich, przez Karkonosze, Piechowice, do Jeleniej Góry. W wyścigu będą mogli wziąć udział zawodnicy licencjonowania oraz amatorzy. – Liczymy, że w zawodach wystartuje ok. 1000 zawodników – powiedział Miłosz Sajnog. Organizacją mistrzostw zajmie się Maciej Grabek, doświadczony organizator maratonów MTB.

Władze miasta chcą aby mistrzostwa odbywały się w Jeleniej Górze przez kolejne trzy lata. W przyszłym tygodniu Miłosz Sajnog wybiera się w tej sprawie do PZKol. W perspektywie miasto chce także gościć imprezy o randze międzynarodowej – Według Międzynarodowej Unii Kolarskiej Dolny Śląsk, z racji bliskości lotnisk we Wrocławiu, Pradze i Berlinie, jest jednym z najlepszych miejsc do organizacji imprez z kalendarza UCI – powiedział Miłosz Sajnog. – Zapoznaliśmy się z wymogami jakie nakłada UCI przy organizacji takich imprez i stwierdziliśmy, że są w zasięgu naszych możliwości – dodał Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
707
Tak
21%
Nie
68%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group