Jelenia Góra-Sobieszów: Mistrzostwa miasta w biathlonie letnim

Poniedziałek, 25 maja 2009, 21:09
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2009, 15:11
Autor: ahawer
W miniony weekend na stadionie w Sobieszowie zostały rozegrane IX otwarte młodzieżowe mistrzostwa Jeleniej Góry w biathlonie letnim.

W kategorii chłopców, rocznik 93 (1 km+ L + 1km + S + 1km) zgłosiło się piętnastu chętnych. Zwyciężył Mateusz Tokarz z UKS Szrenica. Drugi był Paweł Więckowski z UKS Strzelec Lwówek, a trzeci Paweł Lech z MKS Karkonosze.

W starszej o rok grupie wiekowej wygrał Tomasz Domicz z Gimnazjum z Bolkowa. Chętnych było czternastu, jeden zawodnik nie ukończył.
W kategorii chłopców z roczniak 95 najlepszy okazał się Kamil Kolano z UKS Kamieńczyk.

Dziewcząt w wieku 16 lat zgłosiło się dziewięć chętnych (1 km+ L + 1km + S + 0,5 km). Swoje rywalki pokonała Maria Balicka z UKS Kamieńczyk. Rok młodszych dziewcząt było tylko pięć, wygrała Małgorzata Kwasik z UKS Kamieńczyk. Pośród czternastolatek triumfowały zawodniczki z Sosnówki : Kamila Nykiel i Patrycja Gębczyńska.

Chłopców, którzy biegli na krótszy dystans (1 km+ L + 1km + S + 0,5 km) z rocznika 96-97 zgłosiło się siedmiu. Wygrał Karol Zabrak ze Świeradowa, tuż za nim uplasował się Dominik Gałat z SP1 ze Szklarskiej Poręby i Smolak Mariusz, także ze Świeradowa.
Pośród chłopców rocznik 98 i młodsi (1 km+ L + 1km + S + 0,5 km) zwyciężył Czarek Śliwiński ze Świeradowa, drugi był Łukasz Jedziniak z Krokusa Piechowice.
Dziewczęta (r. 96-97) na tym dystansie stoczyły bardzo wyrównaną walkę. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Ilnicka, drugie Olga Fisher, a trzecie Katarzyna Wdowiak.
Z najmłodszych dziewczynek zgłoszono trzy zawodniczki, które zajęły kolejno: Dominika Śliwińska ze Świeradowa, Patrycja Traczyk i Marcelina Badacz z SP 15.

Kierownikiem zawodów był Maciej Koziński, kierwonikiem tras Joanna Badacz, kierownikiem strzelnicy Dawid Matwijów, a sekretarzem całych zawodów Maria Mądra.