Niedziela, 28 czerwca
32°C Jelenia Góra
reklamy

"Mistrz" parkowania

Audio

Czytaj na głos

Autor: Paparazzi 1 min czytania

– Taki oto mistrz parkowania pojawił się na początku listopada przy ul. Moniuszki w Jeleniej Górze obok punktu obsługi Vectry – pisze nasz Czytelnik, który przesłał zdjęcie. – Kierowca najwyraźniej zapomniał, że trawniki i chodniki nie służą do postoju pojazdów – dodaje nasz Czytelnik.

reklamy

Jak widać, nie pomagają specjalne akcje straży miejskiej i policji. Wciąż trafiają się kierowcy, którzy parkują samochody gdzie się da, niszcząc przy tym trawniki i zieleń. Ale nie tylko o zieleń tu chodzi. W tym przypadku samochód stoi nieopodal przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania.

Warto pamiętać, że za wygodę lub bezmyślność i takie zaparkowanie auta możemy słono zapłacić. Za samo zniszczenie zieleni grozi 500 zł. 300 złotych mandatu i 1 punkt karny grozi za pozostawienie samochodu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów. Identyczna kara jest przewidziana za zatrzymanie lub postój auta w warunkach, w których nie jest ono z dostatecznej odległości widoczne dla innych kierujących lub powoduje utrudnienia w ruchu o czym można mówić w przypadku auta pozostawionego w obrębie skrzyżowania.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka