Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 5109
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Mistery” i „Chały” w Książnicy Karkonoskiej

Piątek, 5 lipca 2013, 8:00
Aktualizacja: 8:02
Autor: Org
Jelenia Góra: „Mistery” i „Chały” w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Organizator
Prezentację najładniejszych i najbrzydszych budowli można oglądać przez całe wakacje w jeleniogórskiej Książnicy przy ul. Bankowej. Pokonkursowa prezentacja jej efektem kolejnego, regionalny przeglądu współczesnej architektury jeleniogórskiej. Odbywa się on w ramach Karkonoskich Spotkań Architektonicznych KASA.

Celem Spotkań jest ocena poziomu architektury powstającej współcześnie na terenie byłego województwa jeleniogórskiego. Architekci z całej Polski wybierają w trakcie Spotkań obiekt – ich zdaniem – najładniejszy, przyznając mu tytuł „Mistera” oraz obiekt najbrzydszy, przyznając mu tytuł „Chały”.

- Obiekty prezentują bardzo różnorodny styl: od tradycyjnego w wyrazie, po nowoczesny, wykorzystujący współczesne wątki architektoniczne i technologie. Wybór konkursowy nie był łatwy, ponieważ wśród bardzo przeciętnych, nominowane były obiekty o wyróżniającej się architekturze. Wśród nominowanych są jednak również i takie obiekty, które nie zdobyły naszej aprobaty. Ba, do dziś wzbudzają kontrowersje i liczne komentarze – informuje arch. Karolina Szkapiak
wiceprezes jeleniogórskiego oddziału SARP.

- Będziemy też mogli ocenić czy, jak i czym różnią się obiekty realizowane za publiczne i za prywatne pieniądze. To może dać wiele do myślenia. Czy wykorzystywane są nowe technologie w architekturze, czy obserwujemy tutaj pewien zastój, czy pojawiają się nowe wątki, czy eksploatujemy stare ?
Jakiego rodzaju obiekty dominują? Czy zmienia się nasze spojrzenie na architekturę? Czy projektujemy nowocześnie czy zachowawczo? Czy zwyciężają tendencje uniwersalne i czy mające charakter regionalny? – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
904
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group