Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5589
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Misterium Wielkanocne w muzyce

Piątek, 22 kwietnia 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Accipiter
REGION: Misterium Wielkanocne w muzyce
Fot. Archiwum
Dziś (Wielki Piątek), jutro (Wielka Sobota) i w Poniedziałek Wielkanocny w trzech pałacach Kotliny Jeleniogórskiej będą miały miejsce wielkanocne koncerty. Wystąpią: mezzosopranistka Agnieszka Rehlis, kwartet smyczkowy A Quattro i sopranistka Michalina Bienkiewicz.

Jeszcze dzisiaj (22 kwietnia) o godz. 19-ej w Sali Balowej Pałacu w Staniszowie w ramach festiwalu „Muzykalia Staniszowskie” w wydarzeniu, jakim jest „Koncert Wielkanocny”, gościć będzie śpiewaczka operowa Agnieszka Rehlis (mezzosopran), a towarzyszyć jej będzie na fortepianie Magdalena Blum.

Natomiast jutro (23 kwietnia) o godz. godz. 16-ej w ramach III Wielkanocnego Festiwalu Concerti Pasquali 2011 - Fundacja Dolina Pałaców i Ogrodów zaprasza do Pałacu w Wojanowie na koncert pasyjny w wykonaniu kwartetu smyczkowego A Quattro. Muzycy zaprezentują utwory Johanna Sebastiana Bacha, Gabriel Fauréa, Jerzego Fryderyka Haendla i Josepha Haydna. Wstęp wolny.

Z kolei w Poniedziałek Wielkanocny (25 kwietnia) o godz. 16.30 w Pałacu Paulinum wystąpi śpiewaczka operowa Michalina Bienkiewicz (sopran) wraz z towarzyszącymi jej instrumentalistami: Justyną Krusz (viola da gamba) i Anną Kapol (klawesyn). Podczas Koncertu Radosnego „Alleluja” artystka zaśpiewa pieśni Jana Sebastiana Bacha, Ignacego Kriegera, Marina Maraisa i Antonio Lucio Vivaldiego. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group