Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11340
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Misterium światła i opłatka M. Sobacińskiego - otwarcie wystawy

Czwartek, 9 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 stycznia 2006, 18:27
Autor: DZ - Jelonka.com
Jelenia Góra: Misterium światła i opłatka M. Sobacińskiego - otwarcie wystawy
Fot. archiwum
W piątkowy wieczór w Grodzkiej Bibliotece Publicznej mocno zapachniało świętami.

Stało się tak za sprawą otwarcie wystawy Misterium światła i opłatka - Marka Sobacińskiego. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej przedmowy Pana Marka. Przedstawił on w niej między innymi tajniki oraz szczegóły jego dzieł i przybliżył nieco genezę ich powstania oraz techniki wykonania. Była to także jedna z okazji do tego, aby zapoznać się z książką artysty, która rzucała nieco więcej światła na jego twórczość oraz wartości jej przekazu.
Natomiast tematem samej wystawy, były kawałki misternie przygotowanego papieru uformowanego na kształt opłatka. Wśród nich wyraźnie dominowała tematyka sakralna, jednak znajdowało się tam wiele innych ciekawych wzorów. Całość przyozdobiona została specjalnie przygotowanym do tego celu siankiem, które tym bardziej podkreślało świąteczny klimat oraz przeznaczenie samego opłatka. Na szczególną uwagę zasługiwał również wystrój wnętrza w którym odbywało się spotkanie. Głównymi jego elementami była wspaniale ubrana choinka oraz stół na którym znajdowały się opłatki, miód, wyśmienity kompot oraz inne łakocie. W ten miły i uroczysty wieczór zadbano również o to, aby swoją obecnością zachwycił nas sam anioł. Artyście oraz pozostałym organizatorom, bardzo zależało na tym, aby wszyscy uczestnicy tej uroczystości poczuli się jak w dzień Bożego Narodzenia
Na obficie zastawionym stole, nie zabrakło również miniaturowych wiązek siana. Zostało ono przygotowane specjalnie dla osób zwiedzających wystawę. Mogli po nie sięgać wszyscy chętni, a tuż obok koszyka z siankiem znajdował się inny mały koszyczek, przygotowany specjalnie na ewentualne drobne datki pieniężne, które z kolei miały posłużyć jako pomoc materialna dla rodzin potrzebujących.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
831
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group