Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5455
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miśki, książki i słodkości

Środa, 20 grudnia 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Miśki, książki i słodkości
Fot. Angelika Grzywacz
Trwają świąteczne zbiórki tych magicznych i wyjątkowych dla dzieci przedmiotów. Akcję organizuje również biblioteka pedagogiczna. Wiele paczek już rozdano.

To już drugie takie działanie BP w Jeleniej Górze. W ubiegłym roku na rozesłane listy z prośbą o wsparcie odpowiedziały trzy wydawnictwa i wielu jeleniogórzan.
W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większe zainteresowanie.

– Początki zawsze są najtrudniejsze – mówi Agata Szpala, organizator i koordynator akcji. – Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się zebrać jeszcze wiele książek i pluszaków, którymi będziemy mogli obdarować najmłodszych. Problem w tym, że potrzebujemy nowe książki, których nie dostajemy zbyt wiele.

Do biblioteki pedagogicznej wpłynęły już podarunki. Organizatorzy są wdzięczni ofiarodawcom. W szczególny sposób dziękują Robertowi Kardy oraz Reginie Chrześcijańskiej z wydawnictwa AD REM.
– Podziękowania składamy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w akcję. Część tych podarunków przekazaliśmy już przedszkolakom. W dalszym ciągu oczekujemy na kolejnych ofiarodawców.
Wszystkie zebrane upominki trafią do jeleniogórskich dzieci – zapewniają bibliotekarki.

– W najbliższym czasie paczki, w których znajdą się zebrane książki, maskotki i słodycze, ucieszą najmłodszych ze szkoły specjalnej, domów dziecka i przedszkoli – zapowiada A. Szpala. – Podczas organizowanych konkursów i imprez w bibliotece, zapraszamy najmłodszych i rozdajemy prezenty – dodaje.

Biblioteka pedagogiczna jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów i nauczycieli. Skąd pomysł na organizowanie konkursów i imprez dla najmłodszych mieszkańców?
– Chcemy sobie wychować przyszłych czytelników – odpowiadają organizatorzy akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group