Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 10341
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ministerialne wsparcie Mysłakowic i Podgórzyna

Czwartek, 22 lipca 2021, 13:14
Aktualizacja: 13:18
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Ministerialne wsparcie Mysłakowic i Podgórzyna
Fot. Pixabay
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnęło tegoroczną edycję programu Sportowa Polska - informuje biuro senatora Krzysztofa Mroza.

Pierwotnie na program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej przeznaczono w tym roku kwotę 250 mln zł, ale ostatecznie wyasygnowano aż 374 mln zł. O fundusze mogły ubiegać się m. in. samorządy i stowarzyszenia oraz podmioty prowadzące działalność w dziedzinie kultury fizycznej. Zadania podzielono na 3 grupy: obiekty przyszkolne, obiekty dedykowane klubom sportowym oraz nieprzyszkolną infrastrukturę rekreacyjną - czytamy w komunikacie.

Dofinansowanie w ramach programu „Sportowa Polska 2021” uzyskało 260 podmiotów. Wśród nich znalazły się dwa samorządy z naszego regionu. Pierwszym z nich jest Gmina Mysłakowice, która wnioskowała o dotację na budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej oraz zewnętrznego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Mysłakowicach. Na wartą ponad 18 mln złotych inwestycję ministerstwo przekaże środki w wysokości 6 mln złotych - powiedział K. Mróz.
Drugim samorządem z Kotliny Jeleniogórskiej, której wniosek znalazł uznanie komisji konkursowej jest Gmina Podgórzyn, która ubiegała się ośrodki na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Podgórzynie. Warta ponad 9,7 mln zł inwestycja otrzyma prawie 5,2 mln złotych dofinansowania z MKDNiS - kontynuuje senator.

To bardzo ważne inwestycje dla obu gmin. Nowa szkoła w Podgórzynie nie posiada sali sportowej więc będzie to dopełnienie zrealizowanej kilka lat temu inwestycji. Co ważne, będzie to pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa w gminie, więc da możliwość stworzenia i prowadzenia klasy sportowej, uczniowskich klubów sportowych oraz organizacji imprez. Także Mysłakowice, które równolegle starają się o dofinansowanie budowy nowej szkoły zyskają nowoczesną infrastrukturę, która służyć będzie nie tylko uczniom. Mam nadzieję, że samorządy sprawnie i szybko zrealizują te inwestycje. Rozpoczęcie robót budowlanych musi się odbyć nie później niż w 2022 r. - powiedział senator Krzysztof Mróz.

Podczas dzisiejszej (22.07) konferencji prasowej minister Piotr Gliński, zapowiedział, że mimo znacznego zwiększenia puli środków, jeszcze w tym roku dojdzie do „dogrywki” i ministerstwo przeznaczy kolejne środki na program.

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Zgodnie z założeniami programu wszystkie dofinansowane zadania inwestycyjne muszą mieć charakter ogólnodostępny. Dodatkowo w przypadku obiektów zewnętrznych, wnioskodawcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, był nieodpłatny - dodano w komunikacie.

Twoja reakcja na artykuł?

16
70%
Cieszy
4
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
781
Tak, regularnie
23%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Czy taka hala będzie u nas?
 
Aktualności
Syreny w hołdzie koledze ze wschodniej granicy
 
Aktualności
Kawka u Boskich
 
Kultura
Festyn w Miłkowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group