Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6792
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ministerialna nuta patriotyzmu

Niedziela, 11 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ministerialna nuta patriotyzmu
Fot. rylit
Ponad sześćdziesięciu młodych wokalistów i zespołów z terenu byłego województwa jeleniogórskiego wzięło udział w sobotnich eliminacjach „I Przeglądu Piosenki Pieśni Patriotycznej” organizowanego wspólnie przez delegaturę Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Z uwagi na dużą ilość zgłoszonych śpiewaków i niezbyt przestronną salę w MDK uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy eliminacyjne.

Od godzin porannych do późnych godzin popołudniowych rozbrzmiewały pieśni patriotyczne z różnych epok i okresów historycznych. We wtorek 13 marca jury ogłosi listę dwudziestu młodych pieśniarzy, którzy wystąpią w koncercie laureatów zaplanowanym na 26 marca w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej.

Jurorów, którym przewodniczy Janusz Rajkowski z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, a w składzie są dyrektor MDK Danuta Sitek, aktor Jacek Paruszyński, wokalistka Honorata Lemiech oraz muzyk Maciej Cytarzyński, czeka trudne zadanie.

Oprócz niewątpliwego sukcesu, jakim będzie udział w galowym koncercie dwudziestka laureatów otrzyma dyplomy i nagrody. W eliminacjach konkursu wzięli udział uczniowie klas IV-VI, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs jest nową formą wychowania patriotycznego. Podobno odgórne zarządzenie w sprawie organizacji podobnych imprez w młodzieżowych placówkach kultury trafiło prosto z Ministerstwa Edukacji podpisane przez jego szefa Romana Giertycha.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group