Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7745
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Minister w Jeleniej Górze o uchodźcach

Piątek, 25 września 2015, 12:58
Aktualizacja: 13:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Minister w Jeleniej Górze o uchodźcach
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas wizyty w Jeleniej Górze minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna odniósł się do kwestii uzgodnień państw członkowskich Unii Europejskiej ws. uchodźców i imigrantów ekonomicznych. Polityk Platformy Obywatelskiej nie uważa ich za sukces, ale wyraz solidarności.

- Do końca rozmawialiśmy z naszymi partnerami z Grupy Wyszehradzkiej, nie ma żadnych złych relacji, nie ma żadnego złego kontekstu. Od blisko tygodnia wiedzieliśmy, że nie będzie mniejszości blokującej i nie będzie szansy, żeby zatrzymać tę decyzję. Uważaliśmy, że jeżeli zostaną przyjęte wszystkie nasze oczekiwania i postulaty, będziemy mogli dobrowolnie zdecydować się na liczbę uchodźców – to wtedy musimy poważnie przyjąć propozycje prezydencji luksemburskiej - stwierdził G. Schetyna.

Minister podkreślał, że udało się wprowadzić do projektu uszczelnienie granic południa Unii Europejskiej, rozdzielić uchodźców politycznych od imigrantów ekonomicznych oraz inwestycje w ośrodki rejestrujące uchodźców i możliwość ich odesłania jeżeli nie spełniają oczekiwań czy założeń kraju przyjmującego. - Nie mówimy tutaj, że jest osiągnięty wielki sukces, ale Europa pokazała, że w bardzo trudnej sytuacji jest w stanie podejmować wspólnie decyzje – powiedział Grzegorz Schetyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group