Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5186
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mimo wieku nie boją się „cyfry”

Sobota, 14 lutego 2009, 9:03
Aktualizacja: 9:03
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Mimo wieku nie boją się „cyfry”
Fot. TEJO
Fotografia cyfrowa i coraz większa jej dostępność powoduje, że za aparat fotograficzny chwytają również ludzie starsi chcąc doświadczyć możliwości uwieczniania na własnych zdjęciach otaczającego ich świata.

Przykładem są słuchacze Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczęszczający na zajęcia sekcji fotograficznej. Kurs trwa od października i dzięki uprzejmości Jeleniogórskiego Centrum Kultury może korzystać z pracowni komputerowej w jego siedzibie przy ul. 1 Maja.

O ile ogólne wiadomości z fotografii, zasady kompozycji i estetyki nie sprawiają słuchaczom większych problemów, o tyle edycja w ciemni cyfrowej, jaką jest komputer, stanowi dla wielu duży problem. Systematyczne uczęszczanie na zajęcia oraz uzupełnianie wiedzy na kursach komputerowych pozwala nadrabiać te zaległości.

Oprócz zajęć w pracowni przewidywane są zajęcia praktyczne z aparatem w terenie. Tematyka narzuca się sama: zima, która w tym roku pokazuje swoje uroki godne uwiecznienia na zdjęciach. Grupa seniorów z aparatami fotograficznymi budzi często wśród przechodniów zdziwienie. Nikt jednak nie przejmował się, bo te zajęcia są doskonałą zabawi i formą spędzania wolnego czasu.

Wielu uczestników zajęć fotografią „zaraziła” szefowa KUTW-u Janina Pejkert, fotografująca podróżniczka, znana w Jeleniej Górze, i nie tylko, ze swoich fotografii prezentowanych na kilku indywidualnych wystawach fotograficznych i prelekcjach.

Miejmy nadzieję, że efekty całorocznej pracy nie wylądują w szufladzie i wiosną obejrzymy wyniki na wystawie fotograficznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group