Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7934
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mimo kiepskiej pogody udane zawody kolarskie w Kowarach

Wiadomości: KOWARY
Sobota, 16 sierpnia 2008, 14:15
Aktualizacja: Wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:47
Autor: Ania Pisulska
Fot. JEN
Amatorzy i zawodowcy zmierzyli się w XI Wjeździe Kolarskim na Okraj. Choć pogoda nie dopisała, każdy z uczestników wykazał się determinacją w pokonywaniu ponad 11 km górzystej trasy.

- Mgła, zasłaniająca całą okolicę, sprawiła, że będąc przy mecie, byłam przekonana, że do końca pozostało mi jeszcze, co najmniej pół godziny – powiedziała Renata Gordziejonek, uczestniczka wjazdu. Organizatorzy zapewniali jednak, że bywało jeszcze gorzej. Poza tym, dla wielu sportowców lepsze jest chłodne powietrze niż żar z nieba. Dla niektórych było jednak za zimno i do ostatniej chwili zastanawiali się nad tym, czy nie zrezygnować z zawodów – pogoda jest fatalna, nie przeszkadza mi deszcz, ale niska temperatura, najgorzej będzie w drodze powrotnej z Przełęczy Okraj – powiedział Tomasz Bieniek, uczestnik wjazdu.

W mistrzostwach Kowar w indywidualnej jeździe na Okraj o Puchar Burmistrza Kowar zmierzyło się 133 uczestników, co zaskoczyło organizatorów, którzy spodziewali się 178 osób. Była to niewielka liczba, w stosunku do ubiegłorocznego wjazdu, w którym udział wzięło dwieście pięćdziesiąt osób. Wiele z nich do Kowar przyjechało całymi rodzinami – mimo iż mieszkamy w górach, nie mamy takich możliwości kolarskich, jakie stwarzają Karkonosze – mówi rodzina Piotra Dudów, uczestnika wyścigu.

Dodatkową atrakcją Kowarskiej imprezy sportowej byli polscy znakomici kolarze: Lech Piasecki, Czesław Lang i Zbigniew Spruch, którzy po uroczystej inauguracji Galerii Sław, na którą składają się płyty z nazwiskami, wręczali nagrody najlepszym uczestnikom wjazdu. Duchem sportowym wykazał się również wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec, który również uczestniczył w zawodach – kolarstwo to sport, któremu chętnie się oddaję, co roku biorę udział w maratonach MTB.

Zwycięzcą XI wjazdu kolarskiego na Okraj był Bartosz Huzarski. Zawodnik, reprezentujący zespół Mróz Action Uniqa, wciągu 26 min. i 28 sek. pokonał całą trasę. Na podium stanęli również Damian Fornalski i Piotr Sułek.

Najlepszą kobietą okazała się Joanna Ignasiak z grupy Pol-Aqua, która pokonała trasę w ciągu 34 min. i 54 sek. Drugie miejsce zajęła Martyna Klekot, a trzecie Natalia Frączek.

Wśród mieszkańców Karkonoszy najlepszymi okazali się Maciej Pałac z grupy Formicki Bike Kostrzyca, który zajął ósme miejsce i Renata Sarnecka z Kowar z dziewiątym miejscem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Pani Aniu.. 16-08-2008 22:00
Ależ Pani Aniu.. Wojewoda dolnośląski żadnym nurkiem nie jest, na nazwisko ma Jurkowlaniec i czyżby NTB nie zostało pomylone z MTB? O ludu..
~Zły porucznik. 17-08-2008 14:19
Gratulacje dla Organizatorów, Burmistrza i Władz Kowar. Wspaniała, profesjonalna organizacja, świetne zabezpieczenie startu i mety oraz przebiegu trasy. Super pomysł z "Kolarską aleją gwiazd". Inni powinni się od Was uczyć, to naprawdę będziemy mekką kolarską w Polsce. Pozdrawiam i dziękuję.
~Ej! 17-08-2008 19:47
Jak redaktor akceptuje komentarz, to chyba go czyta - w takim razie dlaczego nie poprawiono Nurkowlańca i NTB? O ludu..
Piond 18-08-2008 10:28
trza było jeszcze ze 3 przecinki do pierwszego zdania wsadzić, co by komu zaszkodziły...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group