Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8042
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Mimo kiepskiej pogody udane zawody kolarskie w Kowarach

Sobota, 16 sierpnia 2008, 14:15
Aktualizacja: Wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:47
Autor: Ania Pisulska
KOWARY: Mimo kiepskiej pogody udane zawody kolarskie w Kowarach
Fot. JEN
Amatorzy i zawodowcy zmierzyli się w XI Wjeździe Kolarskim na Okraj. Choć pogoda nie dopisała, każdy z uczestników wykazał się determinacją w pokonywaniu ponad 11 km górzystej trasy.

- Mgła, zasłaniająca całą okolicę, sprawiła, że będąc przy mecie, byłam przekonana, że do końca pozostało mi jeszcze, co najmniej pół godziny – powiedziała Renata Gordziejonek, uczestniczka wjazdu. Organizatorzy zapewniali jednak, że bywało jeszcze gorzej. Poza tym, dla wielu sportowców lepsze jest chłodne powietrze niż żar z nieba. Dla niektórych było jednak za zimno i do ostatniej chwili zastanawiali się nad tym, czy nie zrezygnować z zawodów – pogoda jest fatalna, nie przeszkadza mi deszcz, ale niska temperatura, najgorzej będzie w drodze powrotnej z Przełęczy Okraj – powiedział Tomasz Bieniek, uczestnik wjazdu.

W mistrzostwach Kowar w indywidualnej jeździe na Okraj o Puchar Burmistrza Kowar zmierzyło się 133 uczestników, co zaskoczyło organizatorów, którzy spodziewali się 178 osób. Była to niewielka liczba, w stosunku do ubiegłorocznego wjazdu, w którym udział wzięło dwieście pięćdziesiąt osób. Wiele z nich do Kowar przyjechało całymi rodzinami – mimo iż mieszkamy w górach, nie mamy takich możliwości kolarskich, jakie stwarzają Karkonosze – mówi rodzina Piotra Dudów, uczestnika wyścigu.

Dodatkową atrakcją Kowarskiej imprezy sportowej byli polscy znakomici kolarze: Lech Piasecki, Czesław Lang i Zbigniew Spruch, którzy po uroczystej inauguracji Galerii Sław, na którą składają się płyty z nazwiskami, wręczali nagrody najlepszym uczestnikom wjazdu. Duchem sportowym wykazał się również wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec, który również uczestniczył w zawodach – kolarstwo to sport, któremu chętnie się oddaję, co roku biorę udział w maratonach MTB.

Zwycięzcą XI wjazdu kolarskiego na Okraj był Bartosz Huzarski. Zawodnik, reprezentujący zespół Mróz Action Uniqa, wciągu 26 min. i 28 sek. pokonał całą trasę. Na podium stanęli również Damian Fornalski i Piotr Sułek.

Najlepszą kobietą okazała się Joanna Ignasiak z grupy Pol-Aqua, która pokonała trasę w ciągu 34 min. i 54 sek. Drugie miejsce zajęła Martyna Klekot, a trzecie Natalia Frączek.

Wśród mieszkańców Karkonoszy najlepszymi okazali się Maciej Pałac z grupy Formicki Bike Kostrzyca, który zajął ósme miejsce i Renata Sarnecka z Kowar z dziewiątym miejscem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
297
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group