Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2852
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miłosz Sajnog w zarządzie Term Cieplickich (aktualizacja)

Środa, 18 marca 2015, 17:52
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2015, 7:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miłosz Sajnog w zarządzie Term Cieplickich (aktualizacja)
Fot. Angela
Radny PO–ODŚ Miłosz Sajnog obejmie funkcję wiceprezesa Term Cieplickich. W związku z tym, aby nie przeciągać formalności, na jutro (19.03) zapowiada złożenie mandatu, który obejmie po nim Konrad Sikora.

- Dzisiaj (18.03) zostałem powołany na członka zarządu Term Cieplickich – potwierdza Miłosz Sajnog. Już raz odchodziłem z funkcji radnego, więc nie jest to dla mnie nowe uczucie – odpowiada dotychczasowy szef Komisji Finansów i Budżetu w Radzie Miejskiej, który za czasów prezydentury Marka Obrębalskiego zrezygnował z mandatu obejmując stanowisko zastępcy prezydenta.

Dostałem propozycję stricte zawodową. Wszyscy się dopatrują otoczek, ale tak naprawdę chodzi o program rozwoju bazy sportowej w Jeleniej Górze w oparciu o spółkę Termy Cieplickie – mówi Miłosz Sajnog, który zapowiada opracowanie i wdrożenie pomysłów w tym kierunku.

- Wycofuję się z czynnej polityki na jakiś czas i będzie to raczej liczone w latach – kontynuuje wiceprezes Term Cieplickich. Jednocześnie były radny nie potwierdza jakoby w planach była zmiana na stanowisku prezesa miejskiej spółki zarządzającej Termami oraz obiektami sportowymi. - Dzisiaj byłem na radzie nadzorczej i nie padło tam ani słowa na temat dalszych zmian personalnych, ja zostałem powołany na stanowisko, które do tej pory nie było obsadzone – tłumaczy Miłosz Sajnog.

W wyniku rezygnacji z mandatu radnego przez Miłosza Sajnoga, nowym członkiem Rady Miejskiej zostanie Konrad Sikora (PO). - Rozmawiałem już z Konradem Sikorą. Mówiłem, żeby się szykował do objęcia mandatu radnego – powiedział polityk Obywatelskiego Dolnego Śląska.

Konrad Sikora potwierdza: Przyjmuję mandat radnego.

Sprawę skomentował również prezes Term Cieplickich Zbigniew Kubiela. - Na chwilę obecną nie ma stanowiska wiceprezesa w spółce. Zarząd spółki może pracować w składzie od jednego do trzech osób. Jeżeli taka będzie potrzeba, to zostanie wiceprezesem, natomiast to jest formalność czy ktoś pełni funkcję członka zarządu, czy wiceprezesa – tłumaczył prezes Term Cieplickich.

- Spółka na tyle się rozrosła jeśli chodzi o ilość zadań jakie wykonujemy, że w niektórych momentach (nie ukrywam), brakuje mi czasu i liczę na odciążenie mnie od części obowiązków, które związane są z obiektami sportowymi – wyjaśniał prezes, który jednocześnie dodaje, że nie miał wpływu na wybór Miłosza Sajnoga do zarządu spółki. - O kwestiach obsady stanowisk zarządu decyduje właściciel i rada nadzorcza. Nie ma takiego zwyczaju, by w przypadku spółki decyzje o zatrudnieniu podejmował prezes – odpowiada. Zbigniew Kubiela również dementuje doniesienia o tym, że straci stanowisko. - Nic mi na ten temat nie wiadomo, a z sygnałów jakie do mnie docierają z rady nadzorczej i od prezydenta wynika, że pozytywnie oceniają moją pracę i te doniesienia traktuję w kategorii plotek – powiedział prezes Term Cieplickich.

Zaskakująca dla lokalnego środowiska politycznego decyzja o nominacji na stanowisko wiceprezesa spółki Termy Cieplickie radnego Miłosza Sajnoga budzi wiele komentarzy z każdej strony sceny politycznej. Zapytaliśmy więc
prezydenta czym się kierował podejmując taką decyzję. W Radzie Miejskiej Miłosz Sajnog zarówno w poprzedniej, jak i w obecnej kadencji był w opozycji do prezydenta, zatem jak to się stało, że wybór
padł na byłego zastępcę Marka Obrębalskiego?

- Pan Miłosz Sajnog będąc wiceprezydentem miasta opracowywał koncepcję wykorzystania obiektów
sportowych w mieście wzorując się na kilku rozwiązaniach z wykorzystaniem spółki. Dlatego postanowiłem powołać go na stanowisko wiceprezesa Term Cieplickich, które przejęły m.in. halę i stadion przy ul. Złotniczej, żeby to, co opracował mógł wprowadzić w życie, bo uważam, że tamten pomysł był po prostu dobry - wyjaśnia Marcin Zawiła.

W kuluarach i na forach wiele mówi się o kulisach tej decyzji . - Nie ma żadnych kulis tej decyzji - ucina spekulacje prezydent Jeleniej Góry. - Jedyną przesłanką tego było efektywne wykorzystanie formuły spółki do
prowadzenia obiektów sportowych. To jest temat, który się ciągnął od dawien dawna, zresztą był podnoszony przez pana Sajngoa jak był radnym opozycji. Uważam, że jest bardzo dobrze przygotowany do wdrożenia tego. Rada Miasta to nie Sejm, w związku z tym opozycyjność nie jest aż tak ważna w tym momencie - tłumaczy Marcin Zawiła.

Prezydenta Jeleniej Góry zapytaliśmy również czy na stanowisku prezesa spółki Termy Cieplickie jest planowana zmiana, co włodarz miasta krótko skomentował: Nie zamierzam w tej chwili podejmować żadnej decyzji w tym
zakresie.

Czytaj również

Komentarze (93) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group