Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3767
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miłośnicy zwierząt spotkali się na dorocznej majówce

Niedziela, 19 maja 2013, 8:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 maja 2013, 7:28
Autor: Mea
Jelenia Góra: Miłośnicy zwierząt spotkali się  na dorocznej majówce
Fot. Mea
„Zwierzęta kochamy, bo dobre serca mamy”, „Mój przyjaciel pies zawsze ze mną jest” – to dwa z wielu haseł prezentowanych podczas parady miłośników zwierząt, która przeszła wczoraj (18.05.) na jeleniogórski Plac Ratuszowy. Tam odbywała się doroczna majówka, zorganizowana przez jeleniogórski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

W jeleniogórskim Ratuszu przed tym festynem Anna Ragiel, prezes jeleniogórskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, wraz z jego członkami wręczyła nagrody dzieciom oraz nauczycielom ze szkół i przedszkoli, które wyróżniły się w pomocy zwierzętom. Nagrody trafiły do jeleniogórskich przedszkoli nr: 27, 13, 14, 4, 10, 19, 11 i 2 oraz do przedszkola w Mysłakowicach a także do jeleniogórskich szkół podstawowych nr: 8, 5, 13, 6, 10 i 7.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zbierali karmę dla psów i kotów z jeleniogórskiego schroniska. Nigdy nie miało ono problemów z karmieniem zwierząt, dzięki pomocy dzieci, które przynosiły karmę. Łącznie przez rok przekazano jej bardzo dużo, za kwotę ok. 100 tys. zł - mówiła Anna Ragiel.

– Zbieraliśmy karmę, zawoziliśmy ją do schroniska, gdzie też pomagaliśmy przy pielęgnacji psów i kotów. Trzeba dbać o zwierzęta, bo to jest nasz ludzki obowiązek. Pieski w schronisku są bardzo smutne, więc wystarczy wyjść z takim pupilem na spacer, a od razu się cieszy – powiedziała Wiktoria Grzywa z klasy 5 b SP nr 3.

Potem rozpoczęła się parada miłośników zwierząt. Barwny orszak przeszedł od dawnej siedziby Szkoły Podstawowej nr 7 na Plac Ratuszowy. – Chodzimy w paradzie już od wielu lat, bo kochamy zwierzęta. Co roku zbieramy fundusze na jednego psiaka w schronisku, nadajemy mu imię i się nim opiekujemy – powiedziała Bożena Strzałkowska-Tomaszewska, nauczycielka ze świetlicy w SP nr 8.

- Niektóre psy i koty są bardzo pokrzywdzone przez los, często przez dorosłych, którzy powinni być przecież odpowiedzialni. Zdarza się, że ktoś przygarnie psa, a gdy się znudzi wyrzuca gdzieś w lesie, a tak nie można – dodała Anna Jesa, uczennica z SP nr 8.

Na Placu Ratuszowym wystąpili uczniowie szkół w oryginalnych przebraniach. Dzieci śpiewały o psach, kotach, a nawet kogutach, a przy tym pięknie tańczyły. Nie zabrakło koncertu Grzegorza Wilka z zespołem i występu grupy Jeleniogórzanie. W programie majówki były też pokazy psów, miasteczko ruchu drogowego, przejażdżki bryczką, zabawy i konkursy.

Uczestnicy majówki przyszli na festyn nie tylko ze swoimi psami czy kotami. – W tym roku postanowiłam przyjść z myszką, która wabi się Łatka. Bardzo podoba mi się majówka i w przyszłym roku znowu wezmę w niej udział - podkreślała Paulina Nowak z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group